Kategoriler

Yumurta Kaynattığınız Suyun Faydaları

Yumurta Suyu

Yumurta kaynattığınız suyun faydalarını duyunca çok şaşıracaksınız. Kimsenin aklının ucuna bile gelmeyecek mucizevi faydaları okuyunca çok şaşıracaksınız!

Daha öncede sizlere Pirinç Suyunun Faydaları adlı yazımızı hazırlamıştık ve mucizevi faydalarından bahsetmiştik. Aynı şekilde ilk okuduğumda çok şaşırmış ve sizlerle paylaşmak istemiştim.

Yeni gördüğüm yumurta kaynatılan suyun faydaları adlı yazıyı da sizler için hazırlamak ve bilgilendirmek istedim. Sizler de bu yazımızı paylaşarak daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olabilirsiniz.

Yumurta Kaynatılan Suyun Faydaları Nelerdir?

yumurta kaynatılan su

Türk milleti olarak yumurtayı çok sever ve kahvaltılarımızdan eksik etmeyiz. Haşlanmış yumurtanın sağlığımız için oldukça faydalı olduğunu zaten biliyoruz. Aynı şekilde yumurta kaynattığımız suyun faydalarını da okuyunca şaşıracaksınız.

Yumurtayı kaynattığımız su kalsiyum ve mineraller açısında çok zengindir. Evinizde baktığınız saksı çiçeklerinizi bu suyla sulayarak solan çiçeklerinizi canlandırabilir ve onları besleyebilirsiniz.

Daha Canlı Saçlar!

Yumurta kaynattığınız suyu ılıttıktan sonra saçlarınıza dökün. Bol miktarda protein içeren yumurta suda kaynatıldığında protein çözülür ve saçlarınız oldukça canlı görünmesine yardımcı olur.

Özellikle de kuru saçlar için faydalı bir ilaçtır diyebiliriz. Yumurta suyu ile daha parlak ve ışıltılı saçlara kavuşabilirsiniz.

Yumurta Kabuğu ile Kireci Temizleyin!

yumurta kabuğu kireç

Kaplardaki kireçleri yok etmek için de yumurta kabuklarını kullanabilirsiniz. Kireçli kabın içerisine yumurta kabuklarını alıp kaynatın. İçerisine de biraz sirke dökün. Kirecin ortadan kalktığını göreceksiniz. Yumurta kabuğu ve sirke ile kimyasal maddeler kullanmaya bir son verebilirsiniz.

Yorumlar

  • Ilk saca deniyen ben olacam 🙂 bakalim faydasi olacakmi

    dila 4 Şubat 2017 00:45 Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: