Kategoriler

Sarımsakla Varisli Damarlardan Kurtulabilirsiniz

sarımsakla varisli damarlardan kurtulun

Bacaklarda varisli damar oluşmasının sebeplerinden biri hareketsizlik; örneğin devamlı oturarak çalışıyorsanız bacaklarınızda varis oluşması muhtemel. Oluşan bu varisler hem estetik açıdan bizi rahatsız eder hem de zaman zaman ağrıya sebep olur.

İşlenmiş gıdalarla beslenildiği zaman vücudumuz ihtiyacı olan besini alamaz ve yıpranma başlar; bu da bacak damarlarındaki varis oluşumunun bir sebebidir.

Spor yapmamak, beslenme programının dengesiz ve yetersiz olması bir de üzerine uzun saatler boyunca ayakta kalmak ya da oturmak bu varislerin sebebi.

Peki nedir bu varisler? Aslında varis, genişlemiş damarlardır. Bacaklarda meydana gelir ve damar çevrelerinin iltihaplanmasından kaynaklı oluşur. Eğer siz de bu iltihabı giderip damarlarınızın eski haline gelmesini istiyorsanız yapmanız gereken şey çok basit; sarımsak tüketmek.

Sarımsak yağı kullanmanız oldukça faydalıdır. Buyurun sizlerle oldukça işe yarayan tarife bir göz atalım!

Malzemeler

  • 3 adet portakal
  • 4 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 5 diş sarımsak
corona için sarımsak

Hazırlanışı

Sarımsakları ince ince doğrayın. Ardından portakalların suyunu sıkın ve ayırın.

Sıkılmış portakal suyunu, zeytinyağını ve sarımsağı karıştırın. Biz cam kavanoz içerisinde muhafaza edin. 12 saat bekledikten sonra kavanozu güzelce çalkalayın.

Hazırladığınız karışımdan iki ya da üç damla varisli bölgeye damlatıp güzelce yedirin.

Üzerini streç film ile kapladıktan sonra sıcak bir bez ile sarın. Bu yöntemi bir hafta boyunca her gece tekrarladığınız takdirde varislerinizden kurtulacaksınız.

Kaynak: bilgidoktoru.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: