Kategoriler

Şampuan Kutusundan Kalemlik Yapımı

Şampuan Kutusundan Kalemlik Yapımı

Hepimizin evinde boş şampuan şişeleri mutlaka vardır. Bu boş şampuan kutularını bir şekilde değerlendirmek ve işa yarar bir hale getirmek istiyorsanız bugün sizlere evinizde bulunan boş şampuan kutularından nasıl kalemlikler yapabileceğinizi anlatacağız. Bu işlemi isterseniz çocuklarınızla birlikte yaparak onlara da eğlenmek için birer fırsat sağlayabilirsiniz. Hem eğlenirler hem de el becerilerini geliştirirler. Ancak bu işlemleri uygularlarken yanlarında olmayı sakın unutmayın. Evinizde bulunan boş şampuan kutularından kalemlik yapımında kullanacağımız malzemeleri, ve bunları nasıl kullanacağımızı aşağıda anlattık. Gelin hep birlikte inceleyelim.

Kullanılacak Malzemeler

  • Boş şampuan kutusu
  • Yapıştırıcı
  • Çift taraflı bant
  • Makas
  • Kartondan kesilen şekiller
  • Maket bıçağı

Evde Kalemlik Yapımı

Yapılışı:

Öncelikle elimizdeki boş şampuan kutusunun kapak kısmını dikkatli bir şekilde maket bıçağı ile kesiyoruz.

Dilerseniz kutumuzdan çeşitli figürler keserek onlara el ağız vs tarzı figürler ekleyebilirsiniz. Ya da kartondan kestiğimiz şekillerle süsleme yapabilir veya el, ağız figürleri için bu kartonları kullanabilirsiniz.

Bu işlem içim makasımızla kartonumuzdan dikkatlice kesim işlemini yaptıktan sonra yapıştırıcımız ile kutunun istediğimiz bölgesine yapıştırıyoruz.

Süsleme işlemimizi bitirdikten sonra ise kutumuzu duvara asabilmek için arkasına çift taraflı bant yapıştırarak istediğimiz yükseklikte duvarımıza asabiliriz.

Gördüğünüz gibi burada neler üretebileceğiniz sizin hayal gücünüze kalmış. Kartondan şekilleri kullanarak şampuan kutunuzu istediğiniz her şeye dönüştürebilir, bu kutuyu istediğiniz amaç için kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: