Kategoriler

Bulaşık Makinesi Deterjanını Evde Yapabilirsiniz. Hem de Tamamen Mutfağınızdaki Malzemelerden

bulaşık tableti yapımı

Bulaşık makinesi tabletlerinin fiyatlarından hepimiz haberdarız. Günden güne yükselen fiyatlar sebebiyle bütçemiz sarsılıyor ve alıştığımız ürünlerden de vazgeçemiyoruz çünkü daha temiz olduklarına inanıyoruz.

Evinizde kendi imkanlarınızla ve oldukça kolay bir şekilde kendi bulaşık makinesi tabletlerinizi yapabileceğinizi söylesek ne dersiniz?

deterjan2

Eğer pahalıya geleceğini veya zahmetli olduğunu düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz.

İşte ihtiyacınız olan malzemeler

  • 1 bardak karbonat
  • ¼  bardak sitrik asit ( ½ bardak limon suyu da iş görecektir)
  • 1 yemek sıvı bulaşık deterjanı (herhangi bir marka)

deterjan3

Hazırlanışı

Büyük bir kaseye kabartma tozunu koyun ve ardından sitrik asidi veya limon suyunu ekleyin. Sonrasında bulaşık deterjanını da ekleyerek çırpıcı yardımıyla güzelce karıştırın ve ardından buz kalıplarına yerleştirin.

deterjan4

10 dakika bekleyin ve bulaşık makinesi tabletlerinize elinizle son hallerini verin. 4 saat kadar bekletirseniz bulaşık makinesi tabletleriniz kullanıma hazırdır.

tablet22

Her ay bütçenizin önemli bir kısmını bulaşık deterjanına harcamak yerine kendi evinizde oldukça basit malzemelerle kendi bulaşık makinesi tabletinizi yaptınız. Tebrikler! Kullanın ve ardından sonuçları bizimle yorumlarda paylaşın…

Kaynak: https://saglikpaylasimlari.com/bulasik-makinesi-deterjanini-evde-yapabilirsiniz-hem-de-tamamen-mutfaginizdaki-malzemelerden/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: