Kategoriler

Çınar Ağacı Yaprağının Faydaları

Çınar Yaprağının Faydaları

Kireçlenme ve bacaklarınızda ağrı problemi yaşıyorsanız bu yazımızda şifa bulacaksınız. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından verilen bu kür sayesinde kireçlenme sorunu ve ağrılarınızdan kurtulacaksınız. Bu kürün ana maddesi derin yırtıklı çınar yaprakları.

Özellikle kireçlenme problemi yaşayanlar için bu yaprakları kaynatıp içeceksiniz. Önemli püf noktası ise su kaynamaya başladıktan sonra 1,5 dakikayı geçmeyecek ve hemen süzüldükten sonra tüketilecek. Eklem ağrılarınız var ise bu kür sayesinde çözüm bulacaksınız.

Çınar Yaprağı ile Kireçlenme Kürü

İbrahim Saraçoğlu’nun çınar ağacının kurutulmuş yapraklarından hazırlamış ve önermiş olduğu çınar yaprağı kürü kireçlenme problemi olanlar için oldukça faydalı olduğunu sürekli anlatıyor.

Çınar ağacının yapraklarından elde edilmiş bu kür, beyinde oluşan kireçlenmelerden tutun da vücudumuzun her bölgesinde oluşan kireçlenmelere karşı oldukça fayda sağlıyor.

Çınar Yaprağı Kürü

Çınar Yaprağı Kürü Nasıl Hazırlanır?

Malzemeler:

  • 1 su bardağı su (klorsuz)
  • 1-2 adet çınar yaprağı (derin yırtıklı çınar yaprağı)

Hazırlanışı:

Kuru çınar yaprakları 1 su bardağı suyun içerisine ufalanır. 1 – 1,5 dakika kadar kaynatılır. Maksimum 1,5 dakika kaynayacak, daha fazla kaynatmayın. Ardından hemen süzün ve isterseniz sıcak, isterseniz de ılık olarak tüketin.

Çınar Yaprağı Kürü Uygulanışı:

Kaynatarak hazırlanan çınar yaprağı kürü sabah ve öğlen öğünleri ile, öğlen ve akşam öğünleri arasında olmak üzere günde 2 kez toplamda 2 su bardağı tüketilecek. İbrahim Saraçoğlu’nun kireçlenmeye karşı önermiş olduğu bu kürü 15 gün boyunca uyguladıktan sonra 3 gün ara vererek tekrar bir 15 gün uygulamanız tavsiye ediyor. 3 ay kadar bu kürü bu şekilde kullanabilirsiniz.

Bu kürü uyguladıktan sonra ağrılarınızın azaldığını ve iyi geldiğini hissedeceksiniz.

Sitemizde yer alan kürleri doktorunuza danışmadan uygulamayın. İlk önce doktorunuza danışmalısınız.

İpucu: Çınar yaprağı ile uygulayacak olduğunuz bu kürü her seferinde taze olarak hazırlamanız gerekir. Ayrıca kaynatma süresinin 1.5 dakikayı geçmemesi gerektiğiniz unutmayalım. 1 dakikalık kaynama süresi yeterli ve idealdir.

Öğünlerin arasında ise aç olduğunuz zamanlarda tüketmeye dikkat edelim.

Önemli: Toprağa düşmüş çınar yapraklarını kullanmayın. Toprak nemli olduğu için yaprağın alt yüzeyi mantarlaşır. Dalından kopartılmış yaprak ile bu kür yapılmalıdır.

Sağlık için bu yazıyı paylaşmayı unutmayalım. Siz de uyguladıktan sonra aldığınız sonuçları aşağıda yer alan yorum kısmına yazınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: