Kategoriler

10 Dakikada Müthiş Pasta Tarifi

10 dakikada müthiş pasta tarifi

Sizlere en sevdiğim tariflerden olan üç malzemeli bisküvi pastası tarifi verdim. Ben 5 malzemeyle yaptım, yani çikolata ve krema kullandım. Sizler arzu ederseniz üzerine çikolata dökmeden sadece bisküvi ile süsleyebilirsiniz. Normalde o şekilde de çok yapıyorum, çikolatam olduğu zaman çikolatalı yapıyorum.

Özellikle yulaflı bisküvi ile yapıldığı için çok hafif oluyor. Sizler arzu ederseniz iki paket değil de üç paket bisküvi ile arttırabilirsiniz. Kremşanti üç pakete kadar rahatlıkla yeterli gelecektir.

Malzeme Listesi

  • 2 paket yukaflı bisküvi
  • 2 su bardağından 2 parmak eksik süt
  • 2 paket kremşanti

Üzeri için (isteğe bağlı);

  • 100 gr krema
  • 100 gr çikolata

10 Dakikada Müthiş Pasta Tarifi

İlk önce 2 paket krem şantiyi bir kaba alıp üzerine sütü ekleyip kıvam alıncaya kadar çırpıyoruz.

Şimdi 1 adet bisküviyi alıp arasına kremşanti sürüp üzerine tekrar bisküvi kapatıyoruz. Bu şekilde 4 katı tamamlıyoruz ve yanlarına da sürüyoruz.

Hepsini bu şekilde tamamlıyoruz. Daha sonra buzdolabına kaldırıp 10 – 15 dakika kadar bekletiyoruz.

Yulaflı bisküvilerden birazını ufalayıp üzerine de bisküvilerden serpiştiriyoruz. Sadece bu şekilde yaparak 3 malzeme ile tamamlayabilirsiniz.

Ben süsleme kısmında 100 gram krema ile 100 gram çikolatayı erittim ve soğuttuktan sonra üzerine gezdirdim. Bu işlemden sonra da buzdolabına kaldırıp çikolatanın donmasını bekliyoruz.

Servis yaparken üzerini dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Ben bisküvi kırıntıları ve toz fıstık kullandım.

10 dakikada müthiş pasta tarifi servise hazırdır. Bu enfes kolay pasta tarifi ve çok daha fazlası için Seval Mutfakta Youtube Kanalı‘na abone olmayı unutmayalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: