Kategoriler

Yumuşatıcının Harikalar Yarattığı Hiç Tahmin Edemeyeceğiniz 7 Yer

Ev hanımlarının işini kolaylaştıracak yöntemler ile yine karşınızdayız. Temizlik malzemelerinden bazılarını kullanım amaçları dışında kullanabiliyoruz. Bugün sizlere yumuşatıcının tahmin edemeyeceğiniz 7 kullanım alanından bahsedeceğiz.

Çamaşırları yumuşatmak ve güzel bir kokuya sahip olması için kullandığınız yumuşatıcı aynı zamanda evizinin de pırıl pırıl olmasını sağlayacak.

Bakalım çamaşır yumuşatıcısı temizlikte nerelerde ve nasıl kullanılıyor..

Yumuşatıcının Harikalar Yarattığı Tahmin Edemeyeceğiniz Yerler

Yumuşatıcının Pencere Temizliğinde Kullanımı

Pencereleriniz kirlendi ve temizlik yapmaya karar mı verdiniz? Hemen pencereleri silmek için hazırladığınız suyun içerisine yumuşatıcı ekleyin. Bu karışımı sprey şişesine doldurun ve pencerelerinize sıkın. Kuru bir bez yardımı ile camlarınızı silmeye başlayın. Camlarınız pırıl pırıl parlayacak, tertemiz olacaktır.

Pencere Temizliği

Yumuşatıcı ile Yer Temizliği

Yumuşatıcı yalnızca çamaşırlarınızı yumuşatmaz, aynı zamanda yerleri de pamuk gibi yapar. Ilık suyun içerisine yumuşatıcı koyun ve karıştırarak yerleri paspaslayın. Yerde en ufak bir toz kalmayacak ve sert zeminin yumuşadığını göreceksiniz. Evinizdeki harika koku da cabası olacaktır.

Yumuşatıcı ile Yer Temizliği

Mobilya Temizliğinde Yumuşatıcı Kullanımı

Yer temizliğinde olduğu gibi mobilyalarınızdaki tozların temizliğinde de kullanılır. Hem hoş bir koku hem de pırıl pırıl bir görünüme kavuşur. Su ve yumuşatıcıyı karıştırıp sprey şişeye doldurun. Mobilyalara sıkın ve kuru bir bez ile tozlarını alın. Mobilyalarınız yepyeni bir görünüme kavuşacaktır.

Yumuşatıcı ile Mobilya Temizliği

Saçlar için Yumuşatıcı

Kulağınıza saçma mı geliyor? Gerçekten işe yarıyor mu dediğinizi duyar gibiyim. Kuru ve yıpranmış saçlar için çözüm yumuşatıcı. Evet, yanlış duymadınız kuaförler de sık sık bu yöntemi kullanıyor fakat kimseye söylemiyor. Duş aldıktan sonra saçlarınızı iyice kurulayın. Sprey şişenin içerisine su ve çok az yumuşatıcı ekleyip saçlarınıza sıkın. Kurumasını bekleyin ve sonuca şahit olun.

Saçlar için Yumuşatıcı

Duşakabin Temizliğinde Yumuşatıcı

Su ile yumuşatıcıyı karıştırın ve sprey şişesinin içerisine doldurun. Bu karışımı duşakabine sıkın ve bulaşık süngeri yardımı ile iyice silin. Lekelerden eser kalmayacak ve pırıl pırıl, yeni gibi bir duşakabine sahip olacaksınız.

Yumuşatıcı ile Duşakabin Temizliği

Araç Koltukları Temizliğinde Yumuşatıcı

Araç koltuklarında kirler mi oluştu? Araç koltuğu temizleme ürünlerini boşverin. Sıcak su ve yumuşatıcı karışımını deneyin. Koltuklarınız hem pırıl pırıl olacak hem de aracınıza bindiğinizde muhteşem bir kokuyla karşılaşacaksınız!

Yumuşatıcı ile Araç Koltuğu Temizliği

Yumuşatıcı ile Paslanmaz Çelik Temizliği

Paslanmaz çelikten üretilmiş çelik eşyalarınızın temizliğinde harikalar yaratacağınız bir temizlik malzemesi: yumuşatıcı. İlk önce kuru beze su ile yumuşatıcıyı karıştırıp dökün. Paslanmaz çelik eşyalarınızı güzelce temizleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: