Kategoriler

Diş Beyazlatma Yolları

Dişler nasıl beyazlatılır?

Çeşitli nedenlerden dolayı dişlerde oluşan lekelerden ve sararmalardan şikayetçiyseniz ” Diş Beyazlatma Yolları ” adlı yazımızı dikkatlice okumanızı tavsiye ediyorum.

Aşağıda belirttiğimiz 5 yöntem ile sararan dişleri beyazlatmak imkansız değil. Diş nasıl beyazlatılır diye kara kara düşünüyor, araştırıyorsanız bu yazımızda tüm cevapları bulabileceksiniz.

Bu yöntemlerin hiçbirini doktorunuza başvurmadan denemeyin!

Diş Beyazlatma Yolları

Oksijenli Su ve Karbonat ile Beyaz Dişler

Evde diş beyazlatmak için kolay bir yöntem olarak oksijenli su ve karbonat kullanabilirsiniz. Bu iki maddeden karıştırıp macun kıvamını alıncaya kadar ayarlayıp karıştırın. Diş fırçanıza nohut büyüklüğünde alıp dişlerinizi her zaman fırçalar gibi fırçalayın. Bu karışımı 3-5 gün kadar kullanın ve birdaha kullanmak için en az 6 ay bekleyin. Dişlerinizi aşındırıcı özelliği olan bu maddenin dişlerinize zarar verme olasılığı vardır.

Elma Sirkesi Gargarası ile Beyaz Dişler

Elma sirkesini seyreltip gargara olarak kullandığınızda dişleri beyazlatmaya yardımcı olabiliyor. 3 ölçek suya 1 çlçek elma sirkesini karıştırıp gargara şeklinde kullanın.

Muz Kabuğu ile Beyaz Dişler

Olgun muz kabuğunun iç yüzeyi magnezyum, potasyum, maganez gibi minerallerce oldukça zengindir. Sahip olduğu bu mineraller ise diş mineleri tarafından emilerek beyazlatıcı bir özellik gösterir. İlk önce dişlerinizi fırçalayın ve olgun muz kabuğunun iç yüzeyini dişlerinize iyice sürün. 2-3 dakika kadar bekledikten sonra güzelce durulayın. 1-2 hafta içerisinde dişlerinizin beyazladığını farkedebilirsiniz.

LİMONLU SUYUN FAYDALARI NELERDİR? TIKLAYIN

Aktif Karbon ile Beyaz Dişler

New Jersey’li diş hekimi Joseph Banker tarafından açıklanan aktif karbon yöntemi diş beyazlatmada inanılmaz bir etki gösteriyor. Az miktardaki aktif karbonu su ile karıştırıp dişlerinizi fırçaladığınızda, dişlerinizin beyazlayacağı iddia ediliyor. Bu karışımı uyguladıktan sonra asla yutmamak ve çok iyi bir şekilde durulamak gerekiyor.

Çilek Macunu ile Beyaz Dişler

Çilekte malik asit bulunur ve malik asit, kahve, çay lekelerine karşı harika bir etkiye sahiptir. Çilek macunu hazırlamak için 2 tane çileği iyice ezip karbonat ile karıştırın. Çilek macunu ile 5-6 dakika boyunca dişlerinizi fırçalayın. Bu macunu hergün kullanmanızı önermiyoruz. Dişleri çizebilme özelliği vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: