Kategoriler

Tavuktan Tümör Fışkırıyor

Tümörlü Zararlı Tavuklar

Büyüklerimizden her zaman duymuşuzdur “Nerede o eski tavukların tadı?” lafını.. Evet, maalesef ki marketlerden aldığımız tavuklarda eski gezen köy tavuklarının tadı yok. Nedeni ise hızlı bir şekilde büyüsün diye tavuklara verilen ilaçlar!

Entegre tavuk tesislerinde satışa hazır hale getirilen tavukların hemen hemen hepsine çabuk yetişkin olsunlar diye ilaç veriliyor. Ve bu ilaçlar insan sağlığını ciddi bir şekilde etkiliyor. Tavuklara verilen bu ilaçlar kansere yol açıyor.

Kuluçka süresi 17 güne inen ilaçlı tavuklar kedilmedikleri taktirde 45 gün içerisinde ölüyor. Dehşete düşüren verilen İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü’nden geldi. Dr. Yavuz Dizdar, tavuklar üzerinde oynanan büyük oyunun sağlığımızı tehdit ettiğini ortaya çıkardı. Söyledikleri tüyler ürpertici..

Tavuktan Tümör Fışkırıyor!

Tavukların Karnından Tümör Fışkırıyor!

Dr. Yavuz Dizdar şunları söylüyor; ” Tavuk diye önümüze koyulan hayvanların kuluçka süresini kısaltarak 17 güne indirdiler. Hayvanların bacak yapıları değişti. Bu hayvanlar kesilmediklerinde 45 gün içerisinde ölüyor. Yapılan araştırmalarda doğal ürünlerle beslenen civcivlerin 45 gün sonra ayakta duramadığı görüldü. Tavuk diye önümüze koyulan hayvanların karnından tümör fışkırıyor. Tavukçular tıptan 50 sene önde gidiyor. Bu endüstrinin görevi size üzerinde et tutturulmış bir şey vermek. Hayvanların sağlıklı olmaları umurlarında değil. Bu işin ilginç yanı, onayını da veterinelerden alıyorlar.”

İlaç Endüstrisi için Ses Çıkarmıyorlar!

Dizdar, “Dünyada bütün ülkelerde kanser artmıyor, bütün kanserler de artmıyor. Belli kanser türleri artıyor, bunu ABD de biliyor. Mevcut olan durumun farkındalar, çok umurlarında olduğunu sanmayın, hiç umurlarında değil. Çünkü paralelinde ilaç endüstrisi büyüyor. Geldiğimiz noktada bir ülkenin gıdasını ne kadar endüstrileştirirseniz, ne kadar markete tıkarsanız, uzun raf ömrü ile ne kadar bozulmaz hale getirirseniz hastalığın da o kadar arttığını görüyorsunuz.” ifadelerini kullandı. Dizdar, güvenli olan bakliyat ve hububat yenilmesini tavsiye etti.

Evet, gerçekten de eski tavukların ne tadı var ne de kokusu. Yediğimiz şeyin ne olduğunu bilmiyoruz ama hem kendimiz hem de çocuklarımıza yediriyoruz. Çabuk büyüsün diye verilen ilaçların yanı sıra tavukların ağırlıklarını artırmak için içlerine su bastıkları da haberlerde yayınlanmıştı. Tavuk üzerinde her türlü büyük oyunlar oynanıyor. İyisi mi, tavuk yememek!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: