Kategoriler

Siyah Noktalar Nasıl Giderilir?

Siyah Noktalar Nasıl Giderilir?

Pürüzsüz ve tertemiz bir cilt, özellikle kadınlar için çok önemlidir. Yüz ve burundaki siyah noktaların sıkça baş göstermesi ise kadınların pürüzsüz cildi hedeflemesine büyük engeldir. Yüz ve burunda ortaya çıkan siyah noktaların nedeni ise aşırı yağlanma ve tıkanmış gözeneklerden kaynaklanmaktadır.

Bu gözenekler veya yağ bezeleri fazla miktarda yağ ürettiklerinde gözenekler şişer va kalınlaşır. Ardından bu gözeneklere pislik dolar ve kademeli olarak sertleşerek siyah noktaların oluşmasına yol açar.

Gözeneklerdeki yağ üretimi ise menopoz, mestruasyon, gebelik ya da kızarmış gıdaları sıkça tüketmekten hormonal dengesizliğin artmasına neden olur. Düşük yağlı kozmetik ürünleri ve siyah nokta giderici doğal ilaçları kullanmaya başlarsanız siyah noktaların yok edilmesi kolaylaşacaktır.

Peki ama evde siyah noktaları nasıl gideririz derseniz aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederiz. Videonun İngizlice olduğuna bakmayın, kolayca anlayabileceksiniz.

Yukarıdaki video sayesinde siyah noktalardan kolayca kurtulabileceğiniz ipuçları yer almaktadır. Videoyu anlayamanlar için;

Adım 1:

Tuz ve diş macunu karıştırılarak siyah nokta olan bölgeye eski bir diş fırçası yardımıyla bastırılmadan yaklaşık 2 dakika boyunca uygulanır. Ardından suyla durulanır.

Adım 2:

İhtiyacınız olan sıcak su ve temiz bir kumaş parçası olacaktır. Kumaş parçası sıcak suya batırılır ve sıkılır. Daha sonra videodaki gibi siyah noktalı bölgeye koyulup 15 saniye bekletilir. Bu işlem 2 kez uygulanır.

Adım 3: 

Yoğurt ve kil karıştırılarak macun kıvamına getirilir. Aynı şekilde siyah nokta olan bölgeye uygulanır ve 10 dakika sonra soğuk suyla durulanır. Siyah noktalardan kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Siyah noktalar nasıl giderilir adlı yazımızı okuyup uygulayan arkadaşların sonuçları yorum kısmında bizimle paylaşmalarını rica ediyorum. 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: