Kategoriler

Ömründe Dört Defa Bu İstiğfarı Okuyan Mucizeler Yaşar

İstigfar

“ÖMRÜNDE 4 DEFA OKUYANA MUCİZELER YAŞATAN MUAZZAM İSTİĞFAR”

“Abdullah İbni Sultan (r.a) istigfaridir. “Hz. Ali (r.a) “Peygamber efendimiz (S.A.V) emri ile yaziya dökmüştür.

Bismillahirrahmanirrahim Elhamdülillahi hamdeyyüvafinniame ve eşhedüel la ilahe illallahu vahdehü la şerikelhü şehedetem müberraetem mineşşekki vettühemi ve eşhedüenne seyyidena muhammedennebiyyene abdühü ve rasulühü seyyidül arabi vel acemi sallallahu teala aleyhi ve sellem ve ala alihi ve ashabihi ve ezvacihi ve zürriyetihi efdalil ümem.

MANASİ; Nimetlerine denk gelecek bir hamd ile “ALLAH’u teala’ya hamdü senalar olsun. Ben şek ve töhmetlerden beri kılınmış bir şahadetle şahitlik ederim ki “ALLAH’u teala’dan başka hiç bir ilah yoktur.Yine şahitlik ederim ki Peygamberimiz, efendimiz muhammed (S.A.V) o’nun kuludur. Rasulüdür, arab’ın ve acemin efendisidir. “ALLAH’u teala ona ve ümmetlerin en üstü olan aile’sine, ashabına, eşlerine ve zürriyetine salat ve selam eylesin’

FAZİLETİ; Bu istiğfari okuyan ve evine yahut eşyasinin içine koyan kimseye, “ALLAH’u teala;

★1000 sıddık sevabi,

★80.000 bin melek sevabi,

★80.000 şehit sevabi,

★80.000 hac sevabi ,

★80.000 mescit imari sevabi,

★boynu cehennemden azad olunmuş 80.000 kişinin sevabi,

★havz-i kevserden içen 80.000 kişinin sevabi ,

★abidlerden 80.000 abid sevabi

★melaike-i kiramdan 80.000 melek sevabi

★7 kat gök ehlinin sevabi,

★7 kat yer ehlinin sevabi,

★8 cennet kapisindan girenlerin sevabi, arş’in ve kürsi’nin taşiyicilarinin sevabi, levh-i’in ve kalem’in görevlilerinin sevabi

★Nuh, İbrahim, Musa, İsa İbni Meryem ve “Muhammed (S.A.V)in sevablari kadar sevap ihsan eder.

“Bu istiğfari ömründe 1 kere dahi okuyana da, cehennem ehlinden olsalar bile anne-babasini da “ALLAH’u teala bağişlar. Gecesinde ve gündüzünde bunu okuyan, “Nebi (S.A.V)in civarinda olur.

“Bu istiğfari okuyana “ALLAH’u teala 80.000 casr(köşk) bina eder. Her bir hücrede 80.000 serir, seririn üzerindede hurinden 80.000 huri bulunur. Onlarin her birinin başi ucunda da dünya ve içindekilerini gölgeleyecek kadar büyük bir ağaç olur.

“İşte bu mükafatlar bu istiğfari ömründe 4 kere okuyanlar içindir. Şüphesiz “ALLAH’u teala’ o kişiye mekke, medine ve beyt-i makdis’te ibadet edenlerin sevabini verir. “Bunu okudğu gece veya gündüzünde vefat edecek olursa “ALLAH’u teala’ 80.000 meleğe onun cenazesine katilmalarini ve kendisi için istiğarda bulunmalarini emreder.

“Mahşer günü yüzü aydan daha parlak olur. ozaman mahşer ehli: ‘Bu gönderilmiş bir nebi (peygamber) midir,yoksa mukarreb(yakin kilinmiş)melek midir? der de: “Hayir adem oğullarindan rastgele bir kuldurki allahu teala ona bu duanin bereketiyle değer vermiştir.

“Sonda bineceği bir burak getirilir de böylece cennetin kapisina yürür ve hesapsiz oraya girer. “Bu istiğfarı okuyana yılan, akrep, yırtıcı, hayvan yaklaşamaz. “Kendisi ani ölümden kurtulur.

“ALLAH’u teala’ ona rahmet nazarıyla tecelli eder ve o ifritlerden, şeytanlardan, cinler,den ve bütün eziyetlerden selamet bulur, buyurdu. *KAYNAK: (Abdüh muhammed baba el-mecmuatü-l mübareke,fi’s-semavati’l me’sura ve’l-e’mali’i-mebrura,sayfa:11-17), cübbeli ahmet hoca istigfar risalesi.

Etiketler:
Kategori:
Genel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: