Kategoriler

Kemoterapiden Daha Etkili Bitki

Karahindiba Bitkisi Faydaları

Bu yazımızda sizlere kemoterapiden çok daha etkili bir bitki olan karahindiba bitkisinden bahsedeceğiz. Bilim adamları yaptıkları araştırmalar sonucu yalnızca 48 saatte kanser hücrelerinin % 98’ini öldürebilecekleri kök keşfetti. İşte karahindiba bitkisinin kanser hücreleri üzerindeki mucizevi etkileri.

Karahindiba çayı, kanser hücrelerini etkileyerek 48 saat içerisinde çözülmelerini sağlar ve yeni sağlıklı hücrelerin hastalık kapmalarını engeller.

Genellikle bu bitki gördüğümüzde umursamadan es geçeriz. Fakat şifa kaynağı olan karahindiba bir çok tıbbi özelliğe sahiptir. Yapmanız gereken tek şey bu bitkiyi trafikten uzak, temiz yamaçlardan toplamak. Büyükannelerimiz, tıbbi özelliklerinin farkında olarak, karahindiba çiçeklerinden şuruplar yaptılar; ancak bilmedikleri nokta, karahindiba kökünün kanser hastalarına yardımcı olabileceğiydi.

Karahindiba Bitkisi

Bilim adamları, bu bitkinin kökünün kemoterapiden daha iyi olduğunu keşfettiler; çünkü kemoterapinin aksine, karahindiba yalnızca kanserli hücreleri öldürüyor.

Karahindiba Çayı Faydaları Nelerdir?

Kanada Windsor Üniversitesi Kimya ve Biyokimya Bölümü bir araştırma yürüttü; sonuçlar, kanser hastaları için yeni bir umut teşkil ediyor. Karahindiba kökünün, vücuttaki sağlıklı hücrelere zarar vermeden kanserli hücreleri etkili bir şekilde öldürdüğü keşfedildi.

Karahindiba Çayı

Karahindiba Çayı Nasıl Hazırlanır?

1 fincan suyu kaynattıktan sonra ocaktan alıyoruz. 2 – 3 dakika bekledikten sonra içerisine bir kaç adet karahindiba bitkisi atıp 5 dakika kadar demlenmeye bırakıyoruz. Daha sonra karahindiba çayını afiyetle tüketiyoruz. Hazırladığınız bu çayı sabah akşam içmeniz önerilmektedir. Ayrıca bu bitkinin köklerini de iyice temizledikten sonra salatalarınızın içine ekleyerek tüketebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: