Kategoriler

Kare Örgüden Çok Kolay İki Şiş Patik Yapımı

kare örgüden iki şiş patik modeli

Merhaba sevgili takipçilerimiz, bugün sizler için 2 şiş ile yapılan çok ama çok kolay bir patik tarifi hazırladık. Dümdüz kare örgü parçadan oluşan bu patik modeli gerçekten çok basit.

Patiğin alt kısmında hiç dikiş yok, sadece yan kısmında ve arka kısmında dikiş olacak. Bu modeli 37 – 38 ayak numarasına uyumlu yaptık. Toplam 52 ilmek atarak başlıyoruz, diğer ayak numaraları için 2 – 3 ilmek artırıp azaltarak yapabilirsiniz.

Uzunluğuna ise 29 diş haroşa sırası ördük ve 50. sırada ilmekleri bitirdik. Uzunluğuna karar vermek için ayağınızı üzerine koyun ve 4 – 5 cm’lik bir boşluk olsun. Tam ayağınızla aynı boyda olmasın çünkü haroşa örgü olduğu için esneyecektir.

Bu arada çok farklı ve şık bir model olan şişle boncuklu patik modeli için de aşağıdaki görsele tıklayabilirsiniz.

şişle boncuklu patik tarifi

Modelimiz için gerekli malzemeleriz;

  • Patiklik ip
  • 3 mm şiş
  • 1 adet boncuk (farklı süslemeler kullanılabilir)
  • Kenar oyası için tığ
  • Dikişler için dikiş iğnesi
  • Makas

Soğuk kış günlerinde ayaklarınızı sıcacık tutan bu patikleri örerek sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. El yapımı hediyeler çok daha kıymetli ve anlamlı oluyor.

İlk defa örgüye başlayanlar, iki şiş ile örmeye başlayacaklar için de harika bir model oldu. Şimdi iki şişle yapılan patik modeli için aşağıdaki videoyu izleyerek uygulamaya geçelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: