Kategoriler

Her Gece Yatmadan Bu Karışımı İçin – Bel Yağlarını Eriten İçecek

Bel Çevresindeki Yağların Yakımı

Yeni yılın yaklaşması ile birlikte her yerde çikolata satışları, şekerlemeler satılmaya başladı. Yeni yıla girerken kilo almamak imkansız desek yeridir. 2018 yılına girerken kilo almanın aksine kilo vermek, daha fazla spor yapmak için kendinize sözler vereceksiniz. Peki canınızın istediği şeyleri yiyip kilo almama fikri kulağınıza nasıl geliyor?

Healthy Food Style’da yazılanlara göre yağ yakımını hızlandıran muhteşem bir içecek var. Bu içeceği hazırlamak için ihtiyacınız olan sadece 4 farklı malzeme. Ve sadece 2-3 dakika içerisinde hazırlayabilirsiniz. İşte gerekli malzemeler ve etkileri;

Maydanoz

Maydanoz: Kalorisi çok düşüktür ve en önemli özelliklerinden birisi antioksidan bit bitki olması.Vitamin ve mineral açısından oldukça zengin olan maydanoz şişkinliği alır.

Limon

Limon: Vücuttaki toksinlerin atılmasında oldukça önemli rol alan limon, ayrıca yağ yakımına yardımcıdır.

Elma Sirkesi

Elma Sirkesi: İçerisinde barındırdığı asetik asit yağ yakımını hızlandırır. ”Bioscience, Biotechnology and Biochemistry”de yayımlanan bir çalışmada Japonya’da yapılan bir deneyden bahsediliyor. Deneyde yer alan kişilerin yarısı elma sirkesi içmiş yarısı ise içmemiş. İçenlerin bel çevresinde içmeyenlere oranla daha az yağ oluştuğu saptanmış. Yediklerinize her koşulda dikkat etmelisiniz. Elma sirkesi sadece sizi tok tutarak daha az yemek yemenizi sağlar.

Yağ Yakıcı İçecek

Bel Yağlarını Eriten İçecek Tarifi

Malzemeler:

  • 3 yemek kaşığı doğranmış maydanoz
  • 1 adet limon
  • 1 yemek kaşığı elma sirkesi
  • 400 ml su

Hazırlanışı:

400 ml suyu kaynatıyoruz. Maydanozları ince ince kıyıyoruz. 3 yemek kaşığı kıyılmış maydanoz yeterli. Bu maydanozu kaynatılmış suyun içine alıp 3 – 5 dakika bekletin.

1 adet limonu sıkın ve 1 yemek kaşığı elma sirkesi ile karıştırın. Bu karışımı da maydanozlu suya ilave edin. Karışımı ılık halde tüketin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: