Kategoriler

Bu İçecekler Kanserden Koruyor

Doğal içecekler

İçerisindeki vitaminler ve minareller sayesinde kansere karşı kalkan görevi gören bu içecek tariflerini tüketmeyi ihmal etmeyin.

Herkesin başına gelebilecek bir hastalık olan kanser, korkulu bir rüyadır. Yaşam biçiminden genetik sorunlara kadar bir çok nedeni vardır. Gün geçtikçe gelişen teknoloji ve tıp alanındaki gelişmelerle kanser tedavisi önemli bir yere gelmiş olsa da dünyada en çok ölüme neden olan kanser hastalığı büyük bir illet.

Dünyada yapılan pek çok tıbbi araştırma; beslenme alışkanlıklarıyla bu hastalıktan korunma arasındaki sıkı bağı ortaya koyuyor. Sonuç olarak, A, B, C, D vb. vitaminleri içeren ve antioksidan özelliği olan gıdaların, bedeni kansere karşı doğal olarak ve uzun süreli koruduğu keşfedildi.

Kanserden Koruyan İçecekler

Elma ve Havuçlu Karışım

Elma Havuç Karışımı

Havuç vücudu korumak için uyarır ve kanser vb. hastalıklarla savaşmak için birebirdir. İçeriğinde bulunan falkarinol adlı maddenin kansere karşı çok büyük etkisi vardır.

Öte yandan elmanın kabuğu kansere karşı çok güçlü olan birçok vitamin ve antioksidan içerir. Bu yüzden bu iki yiyeceği karıştırarak harika bir anti-kanser içeceği elde edeceksiniz.

Nasıl hazırlanır?

Biraz su, havuç ve soyulmamış elmaları mikserde karıştırın. Karışımı hazırladıktan hemen sonra için.

Ananas ve Zencefilli Karışım

Ananas Zencefil

Ananas bromelayin adlı bir enzimi içerir. Bu enzim hem kansere karşı koruma sağlar hem de kemoterapi ve radyoterapinin olumsuz etkilerini gidermede yardımcı olur. Bromelayin içeriğindeki bileşenler sağlıklı hücreleri sağlam tutarken kanserli hücreleri azaltır.

Zencefil, kansere karşı savaşta ve tümörlerin ortadan kaldırılmasında tıbbi ilaçlara göre daha etkili olmasıyla bilinmektedir.

Nasıl hazırlanır?

Ananas, zencefil ve sütü bir mikserde karıştırın ve kanser karşıtı karışımınızı afiyetle için.

Pancar suyu, Avrupa’da yıllardır kanser tedavisinde kullanılıyor zaten. Hatta bu pancar suyu içeren alternatif tıp yöntemine ilk yönelenler de Alman Farberse ve Schoenenberger doktorlar oldu.

Pancar Suyu

1930’ların başında ise Macar bir profesör, pancar suyunun kanser tedavisindeki etkilerini gözlemler. Pancar suyunun detoks yararları yanında hücre tahribatlarını engelleyerek korunmasına yardımcı olduğunu fark eder. Hatta sporcuların da daha iyi bir fiziksel performans için beslenme rutinlerine pancar suyunu eklerler.

Mucize pancarın hangi sorunlarla savaştığına bir bakalım:

 • Yeni kanserli hücre üretimini engelliyor.
 • Karaciğer, böbrek, pankreas hastalıklarını önlüyor ve ülser tedavisinde de kullanılıyor.
 • Akciğeri güçlendirip, kalp krizi ve yüksek tansiyonu önlüyor.
 • Bağışıklık sistemini güçlendiriyor.
 • Kas ağrısını ortadan kaldırıyor.
 • Kabız olmanızı önlüyor.
 • Detoks olarak da kullanılabildiğinden cildiniz daha sağlıklı ve parlak gösteriyor.
 • Boğaz enfeksiyonunu tedavi ediyor.
 • Regl ağrısını azaltmaya yardımcı oluyor.

Çin’de yaşayan Seto, kendisini akciğer kanserinden kurtarmış olan bu mucize içeceği tüm hastalara anlatmayı kendisine adeta bir borç bilmiş. Bir herbalistin tavsiyesi üzerine düzenli olarak 3 ay boyunca denediği pancar suyunun, kanserli hücrelerin yayılmasını önlediğini ve hastalığının gerilediğini söylüyor. Şu an sağlıklı yaşamına geri dönenen Seto, her kanser hastasına da bu içeceği öneriyor.

Pancar Elma Havuç

Bu çok basit içecek için ihtiyacınız olan malzemeler;

 • 1 adet pancar kökü
 • 1 adet havuç
 • 1 adet elma

Yapmanız gereken ise; tüm malzemeleri yıkayıp, meyve sıkacağında suyunu çıkardıktan sonra bekletmeden içmek. İşte bu kadar!

Sağlık için paylaşmayı unutmayalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: