Kategoriler

Kilo Verdiren Yöntem, Elmayı Yoğurt ile Karıştırın

Kadınların yeni gözdesi elma ve yoğurt diyetini deneyen çok kısa bir sürede kilo verdiğini söylüyor..

Günlük yaşamda beğenerek harcadığımız gıdaları perhiz sırasında yaşamımızdan çıkarmak oldukça zordur. Peki hem beğenerek yediğimiz, hem de diyette tükettiğimiz besinler yok mu? Elbette var!

Elma ve yoğurt beslenme programlarımızda ayrı ayrı severek yediğimiz beğenilen iki verimli yiyecektir. Her iki yiyecek de yağ yakıcı özelliklere sahip olduğundan kilo verme mevzusunda gözde perhiz biçimi olabilir. Mideye ağır gelmeyen ve tok tutan yoğurdu elma ile birlikte yiyerek kısa zamanda kilo verebilirsiniz.

YOĞURT VE ELMA İLE ZAYIFLAMANIN PÜF NOKTASI

Vücudun perhize adapte olabilmesi için ortalama 15 gün süresince uygulamanız gereken bu yoğurt-elma perhizi, her gün aynı zaman diliminde yiyilmelidir. Metabolizma hızlandırma mevzusunda tesirli bu karışımda elmanın içerisindeki lifli yapısı zayıflatmada oldukça güçlü hale geliyor. Hemen hemen her evde bulunan elma ve yoğurt, evinizin bütçesini zorlamadan yapabileceğiniz en ideal perhizlerdendir. 15 günlük uygulama sonrasında azıcık ara verip yine başlanması önerilen yoğurt-elma perhizi bedeni kısa zamanda forma sokacaktır.

elma

YOĞURTLU ELMA KARIŞIMI NASIL HAZIRLANIR?

Kalori bedelleri düşük olan elma ile yoğurt, her kadının evinde basitlikle hazırlayabileceği bir karışımdır. Kırmızı elmaya göre daha fazla lifli olan yeşil elmayı seçerseniz daha tesirli olacağı düşünülmektedir. Ancak, evde yoksa kırmızı elma ile de yapabilirsiniz. Elmanın ufak ufak doğranıp robottan geçirilmesi ile ortaya çıkan malzemeyi yoğurda katarak karışımınızı hazırlayabilirsiniz.

elma yoğurt ile zayıflama

AÇ KARNA ELMA YERSEK NE OLUR?

Karnınız aç iken gün içerisinde 1 adet elma yemek, zayıflamak isteyenlere destekçi olur. Ortalam 80 kcal kapsayan elma, bol ölçüde lifli yapısı sayesinde kilo verdirir. Sabahleyin hiçbir şey yemeden yiyeceğiniz elma metabolizmayı hızlandıracağından dolayı uzmanlar tarafından öneri edilmektedir.

ELMA YOĞURT PERHİZ LİSTESİ

Sabah:

1 bardak şekerli kahve ya da çay

1 kase elmalı yoğurt

1 tane kepekli ekmek

1 kibrit paketi peynir

4-5 tane zeytin

yoğurt elma

Ara öğün:

Elmalı yoğurt

Öğle:

Sebzeli yemek

1 kase pilav

Bol yeşillikli salata

1 kase elmalı yoğurt

Ara öğün:

1 kase elmalı yoğurt

elma yoğurt diyeti

Akşam:

1 kase patates yemeği

1 kase pilav

1 kase elmalı yoğurt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: