Kategoriler

Gözlüklerinizin Çizilme Sorununu Ortadan Kaldırıyoruz

Sürekli gözlük takanların çektiği çileyi bir tek daimi gözlük kullananlar anlar. Gözlükler hem uzağı ya da yakını görmemizi, hem gözleri dinlendirmeyi hem de gözlerimizi güneşten koruyan çok çabuk çizilen ve kirlenen araçlardır.

Kendimize yakışan, yüzümüze en uygun gözlüğü bulmakta ayrı bir derttir. Yüzümüze en uygun gözlüğü bulduğumuzda da çile bitmez. Gözlüklerimizi çizilmelerden korumakta başlı başına bir uğraştır.

Ne yaparsak yapalım zamanla gözlüklerimizin camları çizilir ve çerçeveler aşınır. Birazdan size vereceğimiz malzemeler ile gözlüklerinizi temizlerseniz, daha uzun süre dayanacaklarını garanti ediyoruz. Hadi başlayalım!

Gözlüklerinizin Çizilme Sorununu Ortadan Kaldırıyoruz

Karbonat

karbonat

Karbonat ile suyu karıştırdıktan sonra gözlük camlarınızı nazikçe bu karışım ile dairesel hareketler yaparak ovun. Temizleme işleminiz bittikten sonra ıslak bir bez ile silin ve kurumaya bırakın.

Diş Macunu

diş macunu gözlük

 

Gözlük camlarınıza diş macunu sürün ve daha sonra durulayın. Diş macunu gözlükleri çizilmelere karşı korur.

Zeytinyağı

zeytinyağı

Gözlüklerinizin sık sık kirlenmesinden bıktınız mı? Zeytinyağı gözlük camlarınızın lekelenmesini engeller. Zeytinyağlı bir sabun ve gliserin kullanarak gözlüğünüzün tekrar lekelenmesini önleyin.

Sabunu su dolu bir kapta ısıtarak çözünmesini sağlayın. Ardında gliserini ekleyin ve karışımı soğumaya bırakın. Ardından şişeleyerek arada bir gözlüğünüzü bu karışımla temizleyin. Kolay kolay lekelenmediğini ve çizilmediğini göreceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: