Kategoriler

Bel Fıtığı için Doğal Tedavi Yöntemi

Bel Fıtığı Tedavisi

Bel fıtığı olanara çok güzel haber. BEL FITIĞINA ÇARE “TAŞ KÖPRÜ SARIMSAĞI İLE MUCİZEVİ BİR KÜR”

Sosyal Tarif – Sarımsak çok eski yıllardır gerek baharat gerekse tıbbi açıdan kullanılmış, günümüzde ise dünyanın her yerinde bilinen ve kullanılan bir besindir. Sağlık açısından antiseptik özelliği sayesinde kanserle savaşmada, saç bakımında, zehirlenmelerde, metabolizmayı hızlandırmada ve bir çok hastalığın tedavisinde kullanım yeri vardır.

Taş köprü sarımsağı Kastamonu ilinin Taş Köprü ilçesinde meşhur hale gelmiş bir sarımsak türüdür. Adını bu ilçeden almıştır. Piyasada 1 kg taş köprü sarımsağının fiyatı 30 Tl den başlayarak 50 TL civarına kadar alıcı bulmaktadır.

Bel Fıtığı Tedavi

Bel Fıtığına Karşı Taş Köprü Sarımsağı ve Zeytinyağı

Bel fıtığı yetişkin insanların %80’nde hayatlarının belli bir döneminde karşılaştıkları bir rahatsızlıktır. Hemen her yaşta görülebileceği gibi genellikle 30-60 yaş arasında sıklıkla karşılaşılır. Obezite, hareketsizlik, sigara tüketimi ve meslek hastalıkları gibi bir çok nedene bağlı olarak bel fıtığına yakalanmak mümkündür.

Bel fıtığından doğal yöntemler ile kurtulmak isterseniz taş köprü sarımsağı bel fıtığı için mucize bir besindir. Zeytinyağı ile birlikte karıştırıldığında bel fıtığına karşı tedavi amaçlı kullanılır.

Sarımsak Zeytinyağı

Taş Köprü Sarımsağı Zeytinyağı Kürü

Malzemeler:

– 250 gr taş köprü sarımsağı

– Zeytinyağı

Taş Köprü Sarımsağı Zeytinyağ

Hazırlanışı: Taş köprü sarımsaklarını soyun. Ardından 20 dakika buharda bekletiniz. Buharda bekleyen sarımsaklar yumuşayacaktır. Yumuşayan sarımsakları ezin ve doğal hakiki zeytinyağı ile karıştırın. Temiz bir tülbentin içerisinde hazırladığını karışımı yayın.

Bel bölgesine bu tülbenti bağlayın. Üzerini streç film veya naylon ile iyice sarın. 1 hafta boyunca bu şekilde bekletmeniz gerekecektir. Bu sebeple hem kokunun rahatsız etmemesi için hemde karışımın dışarıya taşmaması için iyice sarın. 1 hafta sonra çıkarabilirsiniz. Şifa Olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: