Kategoriler

Bardaklardaki Lekeler Nasıl Çıkar?

Bardaklardaki Lekeler Nasıl Çıkar?

Bardaklardaki Lekeler Nasıl Temizlenir?

Bardakların üzerlerinde zamanla oluşan lekeler can sıkıcı olabiliyor. Bardaklardaki lekelerden kurtulmak için ise ilk olarak bardak satın alırken dikkatli olarak başlamalıyız.

Dar ve uzun bardaklar, bulaşık makinelerinde yıkanmak için çok uygun değillerdir. İçerisine çok iyi bir şekilde su girmediği için deterjan lekesi kalabilir. Bu yüzden kısa ve geniş ağızlı bardak satın almaya özen göstermeliyiz.

Aynı şekilde deterjan seçerken de seçici olmalıyız. Pahalı ve bilindik markalı deterjanlar her zaman iyi olacak diye birşey yoktur. Kendiniz deneme yanılma yoluyla en iyi deterjanı seçebilirsiniz.

Sularınız kireçliyse bardaklarınızın üzerindeki lekelerin nedeni kireçtir. Bulaşık makineniz için parlatıcı ve tuz kullanmayı ihmal etmeyin. Ara ara kontrol ederek tuzuna ve parlatıcısına bakın. Parlatıcı yerine sirke de kullanırsanız güzel sonuçlar alırsınız.

Bardaklardaki Lekeler Nasıl Çıkar?

Bardaklardaki Çay ve Kahve Lekeleri

Bardaklarınızın üzerindeki rahatsız edici lekelerden birisi de çay ve kahve lekesidir. Bunun içinse makinenizi çalıştırmadan önce içerisine bir miktar çamaşır suyu ekleyin. Bu işlemi çok sık olmasa da ara ara yapabilirsiniz.

Unutulmaması gereken birşey var ki makineden lekeli çıkar bardaklardaki lekelerden kurtulmadan tekrar makineye dizer ve yukardaki yöntemleri denerseniz sonuç alamazsınız. Lekeli bardakları sirkeli sıcak su ile elinizde yıkayın ve temizleyin. Diş macunuyla ovarakta sonuç alabilirsiniz.

Bardak, çatal, kaşık ve bıçakların üzerlerinde kalan su lekelerinin nedeni ise makinenizin kapağını hemen açmanızla ilgilidir. Yıkama işlemi biter bitmez kapağını açmayın. Makinenizin yıkama işlemi bittikten yarım saat sonra kapağını açarsanız bu su lekeleri oluşmayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: