Kategoriler

B12 Eksikliği Gideren Bitkisel Kür

B12 Vitamini

Sık sık unutkanlık yaşadığınızı düşünüyor ve vücudunuz bazı sinyaller veriyorsa büyük ihtimalle B12 eksikliği ile karşı karşıyasınız. Biz de sizlere bu yazımızda B12 eksikliği için bir karışım önerisinde bulunacağız.

B12 eksikliği, günümüzde bir çok kişide bulunan bir sağlık sorunudur. Bu yazımızda ise sizlere B12 eksikliği gideren bitkisel kür nasıl hazırlanır ve nasıl kullanılır bundan bahsedeceğiz.

NOT: Doktorunuza danışmadan kullanmanız önerilmemektedir.

Kür için gerekli olan malzemeler:

  • Lahana
  • Toz kimyon veya kimyon tohumu
  • Sofra tuzu

Kürün hazırlanması:

İlk önce lahana doğranıp bir kaba alınır. Üzerine 1 çay kaşığı kadar sofra tuzu ilave edilir. Toz kimyon ya da kimyon tohumu da ilave edilip karıştırılır ve yoğurulur.

Hazırlanan bu karışım bir kavanozun içerisine sıkıştırılarak koyulur. İyice sıkışması için de kavanozun içerisine taş ya da ağır bir şeyler koyabilirsiniz. Kavanozun ağzı sıkıca kapatılıp karanlık bir yerde 4 – 5 gün kadar bekletilir. Güneş ışığı görmemesi gerekmektedir.

Lahananın suyu lahananın üzerine çıkarsa küf oluşabilir. Böyle bir durumda küfü kaşıkla almak gerekiyor. 5. gün den sonra ekşimeyi göreceğiz.

B12 Eksikliği Gideren Bitkisel Kür

Kürün uygulanması:

Hazırlanan bu lahanalar 5.günden sonra tüketilir. Gerektiği kadar kür hazırlanıp kullanılabilir.

Not: B12 kronik bir eksiklikse uzman bir doktor ile konuşmak gerekmektedir. Midede B12 üretici protein yoksa B12 üretimi vücutta üretilemez. Uzman doktorun tedavi yöntemine göre hareket etmek gerekecektir..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: