Kategoriler

Ameliyatsız Bel Fıtığı Tedavisi Nasıl Olur?

Ameliyatsız Bel Fıtığı Tedavisi

Günümüzde birçok insan bel ağrılarından oldukça şikâyet etmektedir.  Bu bel ağrılarını dikkate almayan kişilerin ileride bel fıtığı hastalığına yakalanma riski oldukça fazladır. Bu ağrılar bel fıtığının başlangıcı bile olabilmektedir. Yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda bacaklarda meyana gelen uyuşmalar ve karıncalanmalar Bel Fıtığının belirtileri olarak ispatlanmıştır. Gelişen teknoloji ile artık böyle sorunlar rahatlıkla çözülmektedir. Ameliyatsız olarak da gerçekleşen bu operasyonlar kişilerin sağlık açısından sorunlarını ortadan kaldırmaktadır.

Kişileri olumsuz yönde oldukça etkileyen bu fizik tedavi rahatsızlıkları geliştirilen yeni sistemler ile ameliyatsız bir şekilde çözülmektedir. Bu sayede kişilerin ameliyat sonrasında yaşadığı sorunları ortadan kaldırarak kişileri normal hayatlarına kaldığı yerden devam etmesini sağlamaktadır.

Yapılan araştırmalara göre ise bel fıtığı genellikle bel omurlarında, kıkırdak yastıkçıklarının omurilikten çıkıp bacağa doğru giden sinirlere baskısı sonucu oluşan bir hastalık türüdür. Bu hastalık geçmiş zamanlarda çok ağır ameliyatlar ve yapılan operasyonların başarısız oluşundan dolayı kişiler bel fıtığı ameliyatı yaptırmakta oldukça çekimser davranmaktadır. Geliştirilen teknolojiler her geçen gün daha da artmaktadır. Artık bu sayede bel fıtığı operasyonları 3 dakika gibi kısa bir sürede bile tedavi edilmektedir.

Ameliyatsız Bel Fıtığı İçin Kullanılan Yöntem

Amerika’da uzaya gönderilen astronotların uzayda yerçekimsiz ortamda bel ağrılarının olmadığı fark etmişlerdir. Bu yer çekimsiz ortamdan yola çıkılarak DRX 9000 Spinal Dekompresyon cihazı geliştirilmiştir. Bu sayede artık yapılacak olan bütün bel fıtığı ve Boyun Fıtığı operasyonları ameliyatsız olarak yapılacaktır.

Bel fıtığını gidermek için kullanılan başka bir yöntem ise Perkütan hidrodiskektomi yöntemidir. Bu yöntem kullanılırken yardımcı röntgenler sayesinde fıtık olan bölgedeki bölgeye ince uçlu iğneler yardımı ile ulaşılır. Daha sonra fıtıklaşmış olan bölgeye basınçlı su uygulayarak fıtıklı bölge temizlenmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: