Kategoriler

Akubası ile Baş Ağrısı ve Stresi Giderin

Akubası Tekniği

Eskilere dayanan bir yöntem olarak karşımıza çıkan akubasıyı belki daha önce hiç duymamış olabilirsiniz.

Çeşitli sağlık sorunlarını ortadan kaldırmak için kullanılan bu yöntem eskilere dayanan bir alternatif terapidir.

Bu tekniğin amacı kan dolaşımını arttırmak ve kasları rahatlatmak. Enerjiyi dengelemek için akubası simetrik olarak uygulanmalıdır. Akubası uygulaması için deneme yöntemi ile baskı noktalarını bulmalı ve üzerinde çalışmayı öğrenmeniz gerekmektedir.

Sinirlerin belli bölgelerinde biriken bu noktalara düzgün bir şekilde uygulama yapıldığında kan dolaşımı artabilir, gergin kaslar ve ağrıya sebep olan kasları rahatlatabilirsiniz.

En yaygın baş ağrıları stres veya gerginlik yüzünden oluşur. Bu problemi azaltmak ve etkilerini minimuma indirmek için, sizlere bir kaç akubası tekniği vereceğiz. Bunları evde kolayca uygulayabilirsiniz.

Baskı Uygulama Yöntemleri

Vücudun herhangi bir bölgesine baskı uygularken, diğer tarafa da aynı baskıyı uygulamalısınız. Böylece enerji dengelenmiş olur.

Bu bölgeyi uyarmak için sıkı baskı, yavaş ve dairesel masaj veya sert baskı uygulayabilirsiniz. Bu almak istediğiniz fiziksel işleve göre değişkenlik gösterir. Baskı parmaklar, parmak boğumları, avuç içi veya baş parmaklarla uygulanabilir.

Baş ağrıları ve Stresle Savaşmak için Akubası

Şakaklarınıza masaj yapın

Akubası - Şakak bölgesi

Şakaklarınız başınızın her iki yanında yer alır, kaş hizasındadırlar. Tam olarak nerede olduklarını anlamak için, başparmaklarınızı kaşlarınızın dışına koyun bir buçuk santimetre açığa doğru kaydırın. Onları bulduğunuz zaman, hafifçe bastırın ve yavaşça, saat yönünün tersine şakaklarınıza masaj yapın. Bu masajı en az bir dakika yapabilirsiniz. Masaj yaparken derin derin nefes alın.

Kaşlarınızın bittiği iç kısım

Akubası - Kaş Bölgesi

Burun köprünüzün tam üstüne, kaşlarınızın iç bölgesinde baş ağrısını ve gerginliği azaltmaya yardımcı olarak baskı noktaları yer alır. Bu durumda baskı uygulamayı önermiyoruz, çünkü rahatsız edici olabilir. En iyisi işaret parmaklarınızla 30 saniye masaj yapmak.
Serçe Parmak ve Bilek Arası
Serçe parmağınız ve bileğiniz arasındaki noktayı bulun ve 30 saniye boyunca sürekli baskı uygulayın. Aynı baskıyı her iki bileğe de uyguladığınızda baş ağrısıyla gelen gerginliğin nasıl azaldığını fark edeceksiniz.

Tamamen Rahatlamak İçin

Tamamen rahatlayarak, stresi ve baş ağrısını uzaklaştırmak istiyorsanız, sol elinizi yumruk yapın, baş parmağınız işaret parmağınızın üstünde kalsın. İşte akubası noktası tam serçe parmakla baş parmağın birleştiği yerde, bunun üstünde ve solunda yer alır. Buraya 30 dakika boyunca baskı uygulayın ve aynı süreci diğer elinizle de tekrarlayın.

Ayağınızı Kullanın

Akubası - Ayak bölgesi

Ayaktaki baskı noktaları vücuttaki tüm organlarla bağlantılıdır. Bunları uyarmak ve baş ağrısını rahatlatmak için, ayak baş parmağı ve ikinci parmak arasına baskı uygulayın. Baskıyı baş parmağınızla uygularken üst tarafına da geri kalan parmaklarla bastırın. 30 saniye tutun.

Baş ağrılarını ve stresi azaltmak için bir diğer seçenek ise ayağın aşağı kısmına tam ayak kemiğinin arkasına baskı uygulamaktır. Bunu 30 saniye yapın. Her iki ayağınıza da yapmayı ihmal etmeyin.

Kafatasınızın kökü

Bu nokta baş ağrılarını ve soğuk algınlığının belirtilerini azaltır. İşaret parmaklarınızı kafatasınızın köküne yerleştirin ve bir iki santim dışa doğru vücudunuzda rahatlama hissedene kadar çekin. Bu iki noktaya baskı uygulamalısınız ve 30 saniye ile bir dakika arasında yavaşça masaj yapmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: