12 Ay Boyunca Hergün Tükettiğinizde Mükemmel Sonuç Verir - Sosyal Tarif
Sosyal Tarif

12 Ay Boyunca Hergün Tükettiğinizde Mükemmel Sonuç Verir

12 Ay Boyunca Hergün Tükettiğinizde Mükemmel Sonuç Verir

Zerdeçal Suyu Faydaları

12 Ay boyunca her gün zerdeçal suyu içerseniz sonuçlarına çok şaşıracaksınız.

Muhtemelen baharatların en popüler olanlarından zerdeçalın suyu, çok değişik amaçlar için kullanılsa da bu sefer sağlığınıza çok iyi gelecek bir tarif ile karşınızdayız.

Vücudunuza sayısız etkisi ve güçlü antienflamatuar, yaşlanma karşıtı ve antioksidan olma özellikleri de var.

Çalışmalardan alınan 7000’den fazla bil imsel makalede kürküminin sağlığımıza pozitif etkileri yer alıyor. Sayısız faydası olan kürkümin, zerdeçalın en etkili bileşenlerindendir.

Bu özellikleri nedeniyle zerdeçal suyu en sağlıklı içeceklerdendir. Şimdi sizlere gerçek bir öyküden bahsedeceğiz:

Sponsorlu Bağlantılar

İngiltere’nin Bristol kendinde bir kadın, 12 ay boyunca her sabah aç karna zerdeçal suyu içti ve tüm sağlığı baştan aşağı değişti. Sadece 12 ay bu sudan içerek kendinde birçok gelişme fark etti: vücudu alkalileştirmede önemli aşamalardan olan ph seviyesi olması gereken düzeye ulaştı ve eklem iltihabının semptomlarını gidermeyi başardı!

ZERDEÇAL SUYUNUN HAZIRLANIŞI

Bir bardak suya bir çay kaşığı zerdeçal atın ve biraz karıştırın; sonra bir tutam karabiber de ekleyip karıştırmaya devam edin. Sıcak içiniz.

Zerdeçal suyunu her gün içtiğinizde olacak şeyler:

Kalp sağlığınız düzene girer: Zerdeçalın ana bileşeni olan kürkümin kan pıhtısı oluşumunu engeller, damarlardaki plak oluşumunu temizler. Japonyada 2011’de Niigato Universitesi Eczacılık ve Uygulamalı Bilimler Fakültesinde uzmanların araştırmalarına göre, 20 gün boyunca zerdeçal kürü ile deneklerin kalpleri daha da güçlenmiştir. Erkek deneklerin ayrıca kalpleri de güçlenmiştir.

Vücudu Alkalileştirir: Kanserin sadece asidik bir ortamda gelişebildiğini biliyor muydunuz? Zerdeçal kürü vücudunuzu alkalileştirecektir.

Enfeksiyonla Savaşır: Ciddi hastalıkların ilk semptomlarından biri olan iltihabı, içerdiği antienflamatuar özelliği ile dindirir. Hem de vücudu korur.

Kemik İltihabı Ağrılarını Dindirir: 2012’de yürütülen bir araştırmaya göre, kürkümin non sterodial antienflamatuar bir ilaç etkisi gördüğü için ve Diclofenac’tan daha kuvvetli etkileri olduğundan ağrıları kolayca dindirdiği görülmüştür.

Karaciğeri Korur: Zerdeçal, safra kesesinin de çalışmasını güçlendirir ve zarar gören karaciğer hücrelerini yenileyerek, zehirli toksinlerin sebep olacağı birçok sorundan karaciğeri korur.

Sponsorlu Bağlantılar

2. Tip Diabeti Tersine Çevirir: 2009’da Auburn Üniversitesinde yürütülen bir çalışmaya göre, zerdeçalın diabetin tedavisinde de etkili olduğu görüldü.

Beyni Korur Beyindeki büyüme hormonunun azlığı (BDNF) , bunamaya ve Alzheimera neden oluyor. Bilim insanları kürküminin hormonları düzenlediğini kanıtladı. Ayrıca, yaşa bağlı gelişen beyinsel hastalıkları da önlüyor.

Kanser Düşmanı Zerdeçaldaki kürkümin, çok güçlü bir antioksidandır. Hücrelerin zarar görmesini engeller ve dolayısıyla kanser de oluşamaz.

Yaşlanmayı geciktirir ve Yaşam süresini Uzatır: Ana bileşen kürkümin enfeksiyonları engelleyerek, serbest kökleri saf dışı bırakır ve yaşlanmayı yavaşlatır.

Sindirimi Güçlendirir: Düzenli olarak zerdeçal suyunu içerseniz vücudunuzun sindirim sistemi düzene girecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Şuran Karateke dedi ki:

    Karışımı Kaynamış su ile mi yapmamız gerekiyor. Ben ılık su ile yapıyordum ilkkez sıcak için şeklinde bir öneri oldu. Bu konuda biraz bilgi verir misiniz..

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.