Kategoriler

Selülitler için Zeytinyağı ve Kahve Telvesi

Selülit Giderici Karışım

Kadınların başbelası olan selülitler hepimizi rahatsız eder ve kurtulmak isteriz. Piyasada satılan bir çok krem bulunmakta fakat içerdiği kimyasallar hem cildimize zararlı hem de fiyatları biraz pahalı olduğu için bütçemize zararlı.

Peki ama bu kremler dışında selülit giderici doğal yöntemler yok mu diye soracak olursanız tabi ki de var. Biz de bu yazımızda sizlere bu yöntemlerden birisini anlatacağız.

Zeytinyağı ve Türk kahvesi telvesi ile selülitlerden kurtulmak mümkün. Tabi bol miktar su tüketmeyi de ihmal etmeyeceğiz. Şimdi gelelim tarifin hazırlanışı ve uygulanışına.

Selülit Giderici Karışım

Selülit için Zeytinyağı ve Kahve Telvesi

Gereken malzemeler;

  • Türk kahvesinin telvesi (ılık olacak)
  • Zeytinyağı

Hazırlanışı ve uygulanışı:

1 çay bardağı zeytinyağı ile kahvenin dibindeki ılık telveyi güzelce karıştırın. Selülit bulunan bölgeye bu karışımdan kalın bir tabaka halinde sürün. Bu karışım sayesinde kan akışı hızlanacaktır. Bu şekilde 3-4 dakika bekletin ve daha sonra sert olacak şekilde ovarak masaj yapın.

Uygulamanın ardından ılık su ile bölgeyi durulayın.

Bir diğer yöntem olarak bu karışımı selülitli bölgeye sürdükten sonra üzerine streç film sarabilir ve 15 dakika kadar bekletebilirsiniz. Haftada 2 ya da 3 kez bu yöntemi uygulayınız. Zamanla selülitlerinizin azaldığını ve hatta tamamen ortadan yok olduğunu gözlemleyeceksiniz.

Düzenli olarak selülitli bölgelerinize masaj yapabilirsiniz. Masaj kan dolaşımını hızlandırdığı için bu da etkili olacaktır. Banyo suyunuza tuz ekleyerek haftada 2 kez selülitli bölgeleri yıkayabilirsiniz.

Ayrıca bol miktarda su tüketimi çok önemlidir. Selülit oluşmaması ve ortadan yok olması için bol miktarda su içmeyi ihmal etmeyiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: