Kategoriler

Üçü Bir Arada Kahve Tehlikesi

Çoğu insan tarafından çok sevilen ve sık sık kolayca hazırlayıp tükettikleri 3’ü 1 arada kahve çeşitleri sağlığınız için çok tehlikeli olabilir.

Kendinin ve Neslinin Katili Olmak İstemiyorsan;

BAZI MARKALARIN SAĞLIKSIZ 3’Ü BİR ARADA KAHVE TEHLİKESİNE LÜTFEN DİKKAT ET!

Üşenme oku ve sevdiklerinin okumasını mutlaka sağla.

Bazı Markaların Üçü Bir Arada İçeriği 3 Zehirden Oluşur

1- Yakılmış Kakao

Yakılmış Kakao

2- Yakılmış Fındık Kabuğu

Yakılmış Fındık Kabuğu

Öğütülerek kahve görüntüsü ve tadı verilmiş, koklandığında yanığı hemen fark edilir.

3- Süt Tozu

Süt Tozu

Doğal sıvı sütün sadece kurutma teknikleri ile toz haline getirilmiş halidir. Fakat bu masum hali içine melamin katılarak bozulabilir.

4- Melamin

(Melaminli Süt Tozu’na ithalat izni verildikten sonra (2010) bazı bazı markaların kahvelerinde kullandıkları süt tozunda melaminli süt tozu kullanım riski ortaya çıkmakta.)

Melamin yapısında fazla miktarda azot bulunan kimyasal bir bileşiktir. Bu nedenle sütteki protein oranını yüksek gösterebilmek için toz haline getirilmiş melamini süt ve süt tozlarının içine bir miktar ilave ediyorlar.

Bu üçlü bileşim İnsan vücuduna girdiğinde vücudun baş belası haline gelir.

FDA’nın risk seviyelerinin üstünde melamin içeren ürünler böbrek taşı, böbrek yetmezliği ve bu sebeple ölümlere varan vakalara sebek olabilir. Melamin zehirlenmesinin semptomları arasında idrarda kan, idrara çıkamama, böbrek enfeksiyonu işaretleri ve yüksek tansiyon bulunmaktadır.

Unutmayın alışkanlık yapan her gıdanın sağlığa zararı olabilir.

Üçü bir arada kahveleri çok seviyor ve illede içmek istiyorsanız sağlıklı olduğuna inandığınız güvenilir de denetimli markaları tercih edin.

DİKKAT EDELİM

Aşırı kahve tüketimi kalbin ritmini olumsuz yönde etkiliyor. Kahvenin içerdiği kafein fazla tüketildiğinde, kalpte ritim bozuklukları meydana gelebiliyor. Düzensiz kalp atışları kalp çarpıntısına ya da taşikardi gibi rahatsızlıklara neden olabiliyor. Doktorlar özellikle kalp hastalarının sınırlı miktarda kahve içmelerini tavsiye ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: