Kategoriler

Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekimi tıpkı liposuction operasyonları gibi estetik amaçlı yapılan bir operasyondur. Çevresel faktörler, genetik sebepler, stres ve çeşitli hastalıklar sonucunda saçını tamamen kaybeden veya saçında çıplak alan oluşan kişiler çoğunlukla saç ekimi uygulamasından yararlanmaktadır. Saç ekimi yapılan kişilerde en fazla dikkat edilen noktalardan birisi de uygulama yapılan hastanın operasyon sonrasında doğal ve güzel saçlara kavuşmasıdır.

Saç ekimi yaptıracak olan kişilerin daha sonradan pişman olmamak için operasyonu yaptırmadan önce iyice düşünmelidirler. Hastalar operasyondan önce kendilerine saç ekimi uygulayacak olan doktor hakkında iyi bir araştırma yapmalıdırlar. Yanlış ve kötü doktor seçimi yapan hastalar daha iyi saçlara kavuşmak isterken mevcut saçlarını da kaybedebilirler. Bunun yanında hastalar güvenilir olan sağlık merkezlerini tercih etmeli ve burada bulunan doktorlara saç ekimi yaptırmalıdırlar. Kişilerin saç ekimi yaptırdıktan sonra kendilerine dikkat etmeleri ve iyi bir iyileşme dönemi geçirmeleri de saç ekiminde başarı elde etmek için son derece önemlidir.

Burun estetiği, meme estetiği ve diğer estetik türlerinde de olduğu gibi saç ekimi sonrasında hastaların kendilerine dikkat etmeleri çok önemlidir. Saç ekimi yaptıran hastalar operasyondan 3 gün sonra saçlarının bazı bölgelerine dikkat ederek saçlarını yıkayabilirler. Hastalar saçlarını yıkarken doktorlarının vermiş olduğu özel şampuan ve losyonları kullanmalıdırlar. Hastalar ekilen saçlarını yumuşatmak için ilk önce verilen losyonu kullanırlar. Hastalar operasyon sonrasında saçlarını yıkarken asla tırnakları ile kazıma veya sürtme yapmamalıdırlar. Saça losyon sürüldükten sonra hastalar losyonu 1 saat saçlarında bekletirler. Daha sonrasında aynı şekilde şampuan da saç derisine uygulanır. Hastalar 2 hafta süresince bu yöntemi kullanarak günde en az 1 kere saçlarını yıkamalıdırlar. Hastalar 2 haftanın sonunda rahat bir şekilde saçlarını yıkayabilirler.

Operasyondan sonra hastanın saçları sağlıklı bir şekilde uzayana kadar hasta güneşe çıkmamalı ve saçlarını şapka ile korumalıdır. Kişiler saç ekimi yapıldıktan 1 ay sonra isterlerse havuza veya denize girebilirler. Operasyondan 3 hafta sonra hastada saç ekilen bölgelerde dökülmeler görülebilir. Saçlarda ki bu dökülme saç ekimi işleminin başarılı bir şekilde gerçekleştiğinin göstergesidir. 4 ay sonrasında dökülen saçlar yeniden çıkacak ve saçlar sağlıklı bir şekilde uzayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: