Kategoriler

Göğüs Kırışıklıklarını Gidermenin 7 Kolay Yolu

Boynun alt kısmından göğüse kadar uzanan yerdeki deri, yüz deriniz kadar hassastır ve yeterli özen gösterilmezse zamanla kolayca kırışabilir. Kullanılan kimyasal kremler ve güneş ışınlarına maruz kalan bölge kırışıklıklara zemin hazırlar.

Peki bu kırışıklıkları gidermenin kolay yolları nelerdir, ne yapılmalı?

Sırt Üstü Yatmayı Alışkanlık Haline Getirin

sırt üstü uyumak

Yan ya da yüz üstü yatmak cildinizin kırışma nedenlerinden birisidir. Bunu önlemek için sırt üstü yatmaya özen gösterin ve alışkanlık haline getirin. Uyurken yüz üstü pozisyonu korumak için dizinizin altına bir yastık koyun. Ya da vücudunuzun her iki tarafına yastık koyarak sırt üstü yatma pozisyonunuzu koruyabilirsiniz.

Ayrıca yüz üstü yatmak yerine sırt üstü yatmayı alışkanlık edinirseniz sarkık göğüslerin oluşumunu da engellersiniz.

Ev Yapımı Göğüs Maskesi Kullanın

aloevera göğüs

Aloevera ile hazırlayacağınız basit bir göğüs maskesi ile genç bir görünüme kavuşun. Kalın bir aloevera yaprağını kesip içindeki jeli göğüs bölgenize 20 dakika boyunca uygulayın. Aloe vera, cildinizin doğal nemini korur, böylece dehidrate olmaz ve kolay çatlamaz. Bu tedavi kırışıklık oluşumunu önler ve cildinizin parlamasını sağlar.

Duş Esnasında Göğsünüzü Direk Sıcak Suya Temas Ettirmeyin

duş almak

Sıcak su cildin doğal yağlarını arındırarak kuru bırakır ve kırışıklıklara zemin hazırlar. Duş esnasında sıcak suyun direk göğüs bölgesine temas etmesinden kaçının. Duşta suyun başınızdan, omuzlarınızdan ve sırtınızdan doğal olarak akmasına izin verin.

Kaslarınızı Güçlendirin ve Göğüs Egzersizleri Yapın

gögüs egzersizleri

Basit egzersizler yaparak deri sarkmasının ve cilt kırışıklıklarının önüne geçin. Mesela duştan önce 20 şınav çekebilir ve bu küçük egzersizler sayesinde göğüslerinizdeki yaşlanma sürecine meydan okuyabilirsiniz.

Gerçek Sütyen Ölçülerinizi Kullanın

gerçek sütyen ölçüsü

Göğüs ölçülerinize uygun kullanacağınız sütyen doğru pozisyon sayesinde sarkma ve kırışıklık problemine neden olmayacaktır. Ayrıca cildinizdeki sürtünmeyi de en aza indirecektir. Böylece daha pürüzsüz bir cilt sahibi olabilirsiniz.

Göğüslerinize Masaj Yapın

göğüs masajı

Göğüs masajı bölgedeki kan akışını hızlandırır ve cildinizin oksijenle dolmasına yardımcı olur. Parmaklarınıza bir nemlendirici alın ve göğsünüze dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayın.

Güneş Kremi Kullanın

güneş kremi

Çok fazla güneşe maruz kalmak, UV ve UVB ışınlarının cildinize derinlemesine nüfuz etmesini sağlar. Bu cildinize zarar verir ve kırışıklıkların oluşmasını hızlandırır. Bunu önlemeye yardımcı olmak için mutlaka güneş kremi kullanın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: