Kategoriler

Genital Bölge Beyazlatma Yöntemleri

Bikini bölgesi diye de adlandırılan genital bölge bazı nedenlerden ötürü esmerleşir. Bikini bölgesi yani vaj*nanın esmerleşmesinden şikayetçi kadınlar için beyazlatıcı bazı doğal yöntemlerden bahsedeceğiz.

Yapılan belli başlı hatalar sonucu bikini bölgesi ve koltuk altında kararmalar meydana gelmektedir. Öncelikle bu hataları açıklayarak başlayalım.

Genital Bölge Kararması Neden Olur?

Vaji-nada meydana gelen kararmalar koltuk altı bölgesinde de olduğu gibi yanlış ve kalitesiz yapılan ağda, jilet kullanımı, yanlış epilasyon aletleri, aşırı terleme gibi nedenlerden vaji-nada kararmalar meydana gelebilir. Aynı zamanda vaji-nada kararma bu nedenlerin dışında doğuştan da meydana gelmiş olabilir. Özellikle esmer tenli insanların bikini bölgesi (vaji-na) koyu renklidir.

Bikini bölgesi (vaji-na) kararması renk değişimlerinin meydana gelmesinin bir diğer nedeni de hormonlarda meydana gelen değişimlerdir.  Özellikle hamilelik döneminde östrojen hormonunun fazla salgılanması bikini bölgesi (vaji-na), koltuk altı bölgesi gibi yerlerde renk değişimeri ve kararmalara sebebiyet verebilir.

Evde Vaji-na Nasıl Beyazlatılır?

bikini bölgesi beyazlatma

Vaji-nada terleme sonucu kararmalar sık karşılaşılan durumlar arasındadır. Bikini bölgesinde (vaji-na) terleme sorunuyla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız iç çamaşırı seçiminize özen göstermelisiniz. Terleten iç çamaşırları yerine sağlıklı, terletmeyen iç çamaşırları tercih etmelisiniz.

Bikini Bölgesi Kararmasını Önlemek için Hangi İç Çamaşırları Tercih Edilmelidir?

Bikini bölgesinin kararmasını istemiyorsanız polyester kilotlardan mümkün olduğunca uzak durmalısınız. Bu kumaş tipine sahip olan külotlar bikini bölgesinin hava almasını engeller, dolayısıyla terlemesine neden olur. bu durumda zamanla vaji-nanın kararmasına sebebiyet verebilir.

Bikini bölgesi hem doğal hem de tıbbı yöntemlerle beyazlatabilmeniz mümkün. Ancak kişiler genellikle doğal yöntemleri tercih ederler. Hangi yöntemleri tercih edeceğiniz kesinlikle kendi kişisel kararınıza bağlıdır.

Lazerle Bikini Bölgesi Nasıl Beyazlar?

Lazer ile vaji-na beyazlatma toplamda 25 dk sürer. İşlem sırasında ağrı sızı hissedilmemesi için lazer olacak vaji-na bölgesine anestezik krem sürülür. Yapılan işlemlerde vaji-na bölgesine melanin pigmentini üreten hücrelerin tahrip edilmesi sağlanır. Böylelikle vaji-na bölgesinin beyazlaması sağlanır.

Tıbbı yöntemleri tercih etmiyor her zaman doğal yöntemlerden yana olmak istiyorsanız size vereceğimiz bikini bölgesi beyazlatma yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

genital bölge beyazlatma

İşte bikini bölgesi beyazlatacak doğal yöntemler…

Salatalık yöntemi ile bikini bölgesi beyazlatma:

Limonun suyunu ve salatanın suyunu sıkın. İki suyuda birbirine karıştırın. Daha sonra bu bölgeye karışımı sürün ve 15 dk bekletin.

Aloe Vera Jel ile bikini bölgesi beyazlatma:

Aloe Vera Jel ile vücudunuzda meydana gelen lekeleri ve kararmaları kısa yoldan yok edebilirsiniz. Aloe verayı ortadan ikiye kesin. Bikini bölgesine uygulayın. Ardından yıkayıp durulayın.

Portakal ile bikini bölgesi beyazlatma:

Portakalın kabuklarını ezin ve bir miktar yoğurtla karıştırın.  Bikini bölgesi kararması olan bölgeye belirli aralıklarla uygulayın.

Bal işe bikini bölgesi (vaji-na beyazlatma)

Balı süt tozunu ve bir miktar badem yağını karıştırın. Macun kıvamına getirdiğiniz karışımı kararma olan vaji-na bölgesine sürün.15dk beklettikten sonra yıkayın.

Limon suyu ile bikini bölgesi (vaji-na) beyazlatma:

Limon suyu ile bir miktar lor peynirini karıştırın. Bikini bölgenize(vaji-na) karışımı uygulayın. Rengi açılana kadar belirli aralıklarla tekrarlayın.

Yorumlar

  • Teşekkürler canım çok sağol

    Süleyman 28 Nisan 2019 00:40 Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: