Kategoriler

Ev Yapımı Tarif ile Tiroid Sorunlarınızı İyileştirin

Tiroid için Ev Yapımı Tarif

Günümüzde sahip olduğumuz sağlık sorunlarını çoğu, beslenme yetersizliği yüzünden karşımıza çıkmaktadır. Çoğumuz beslenme alışkanlıklarımızı sağlıksız bir hale getirip yaşam tarzımızdan ötürü yediğimize içtiğimize dikkat etmiyoruz.

Yaptığımız bu kritik hata da tiroid gibi bazı ciddi sorunların kaynağı olabilir. Kilo alımı, depresyon gibi sağlık sorunlarına yol açabilen tiroid rahatsızlıkları, genellikle hormonal dengesizliklere de yol açabilir. Bu tip sorunlar ilaçla tedavi edilebilse de doğal yollarla da tedavileri bulunmaktadır.

Tiroid rahatsızlıklarının başlıca belirtileri düzensiz adet dönemi, yüksek kolesterol, uykusuzluk, düzensiz vücut ısısı, yüksek tansiyon, kas ağrıları, libido kaybı ve kontrolsüz duygu değişimleridir.

Neyse ki bu belirtiler var olduğunda tiroid sorunlarınızın önüne geçebilecek doğal bir çözüm karşınıza çıktı. Bu yolu kullanarak siz de tiroid rahatsızlıklarınızdan kurtularak yol açtığı çok sayıda belirti ve sonuçtan da uzak kalabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 kg bal
  • 40 yeşil ceviz
  • Cam kavanoz

Hazırlanışı

Ev yapımı iyileşme tarifini hazırlarken ilk olarak cevizi iyice yıkayıp küçük parçalar halinde kesin ve kavanozun içine koyun. Son olarak kavanozun içine balı da ekleyin ve dışarıda güneş bir yere koyun.

40 gün boyunca bekledikten sonra karışımı süzün ve bir kaba alın. Tüm tiroid problemleriniz çözmek ve genel sağlığınızı iyileştirmek için düzenli olarak küçük miktarlarda tüketebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: