Kategoriler

Çocuklarınız için Bebek Mendili Kullanmayın

Bebek mendilleri zararlı mı?

Günümüzde anne ve babalar, bebekleri ve onların kullandıkları eşyalar için çok farklı ürünler kullanıyor. Örneğin, bebek mendilleri neredeyse her durumda kullanılıyor. Ebeveynler bebek mendilleri ile bebeğin ellerini, yüzünü, oyuncaklarını, emziğini vb. temizlemek için kullanıyorlar. Burda akıllara gelen soru, yeni geliştirilen ürünler acaba gerçekten çocuklar için güvenli mi?

Reklamlar, insanlara bebek mendillerinin tamamen güvenliği olduğunu anlatmaya çalışsa da yapılan araştırmalar küçükler için % 100 güvenli olmadığını gözler önüne seriyor. Bizler de tüm bu gerçekleri gözler önüne sermek için bu yazıyı hazırladık.

Doktor Uyarısı: Çocuklarınız için Bebek Mendili Kullanmayın

Bir çok doktor, anne ve babaların bebekler için özel olarak üretilen bu mendillerin kullanılmamasını tavsiye ediyor. Çünkü bu mendiller ciltte kızarıklığa veya bazı cilt komplikasyonlarına neden olabiliyor.

Güvenli olmadıklarının başlıca nedeni, deriyi tahriş edebilecek, cildin pullanmasına ve kızarıklığına neden olabilecek metilizotiazolinon adlı bir maddenin kullanılmasıdır.

Bebek mendilleri zararlı mı?

8 yaşındaki bir kız çocuğu bebek mendillerini kullandıktan sonra ağzının etrafında kızarıklık ve çatlaklar oluşuyor. Dahası, Belgia’da bir adam, bebek mendilinin içerisindeki kimyasal koruyucuya karşı şiddetli alerjik sebebiyle rahatsızlanıyor.

Connecticut Üniversitesi’nden Profesör Dr. Mary Wu Chang’e göre, dermatoloji ve pediatri bölümü, iki vakadaki reaksiyon aynıydı. Alerjilerin geçerliliğini kontrol etmek için testleri kendi başına yaptı. Dr. Chang, anneye bebek mendilini kullanmayı bırakmasını söylediğinde, döküntüler başlamıştı. Dr Chang, tüm ebeveynlerin günlük bebek mendillerini ortadan kaldırmalarını söylüyor..

Ne yazık ki, Johnson & Johnson, Cottonelle ve Huggies gibi markalar, metilizotiyazolinonu içeriyor. Onları kullanmak yerine, doğal bir yol bulmalısınız.

Dr Ellen Frankel, Dr. Chang isimli dermatologlar ortak bir görüş beyan ediyor: bebek mendilleri zararlıdır. Bebe mendilleri alırken tüm maddeleri okuduğunuzdan ve metilizotiazolinonun bulunması halinde ne olursa olsun almamanız gerekir. Bunun yerine, mutfakta kendi doğal ürünlerinizi üretmeyi deneyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: