Kategoriler

Bu Ota Sakın Dokunmayın!

Tavşan Otu

Evet arkadaşlar, internette gördüğüm ve dikkat edilmesi gereken bir olayı sizlerle paylaşmak istedim. İngiltere’de partka oyun oynayan 5 çocuk bu bitkiye dokununca vücutlarında kimyasal yanıklar oluştu.

İlk dokunduklarında herhangi bir acı ve değişim farketmeyen çocukların vücutlarında, zamanla döküntüler ve yanıklar oluşmaya başladı.

Çocuklarını görür görmez doktora götüren aileler, ilk etapta alerjik reaksiyon teşhisiyle evlerine geri gönderilselerde çocukların vücutlarındaki acıya dayanamamalarını söylemeleri üzerine tekrar hastaneye koşan aileler, çocuklarının vücutlarındaki oluşan kabarcıkların tavşancıl otundan kaynaklı kimyasal bir reaksiyon olduğunu öğrendi.

İlk etapta çocukların vücutlarında kızarıkların belirmesi ve daha sonra da döküntülerin başlamasının ardından aradan 48 saat geçmesiyle kabarcıklar belirmeye başladı.

Bu Ota Sakın Dokunmayın

Kent Konseyi ile iletişime geçen aileler, tavşancıl otuna karşı bir mücadele başlatılmasını talep etti. Süs bitkisi olarak bilinen tavşancıl otunun verdiği zarar, 7 senden iyileşebiliyor. Bu bitkiye dokunan kişilerin kendilerini güneş ışığına karşı koruması gerekiyor.

Aman Dikkat

Uzmanlar ise tavşancıl otuna dokunan kişilerin hemen doktora gitmelerini söylüyor. Arkadaşlar sizler de böyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız direk olarak en yakın hastaneye veya sağlık ocağına gidin. Gerçekten tehlikeli bir durum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: