Kategoriler

1 Gecede Göbek Yağlarınızı 3cm Eritecek Besinler

Göbek Yağlarını Eritme

Bazı durumlarda ne kadar kilo verirsek verelim, göbek yağlarımızdan kurtulamayız. Eğer sizler de ağırlıklı olarak göbek bölgelerinizdeki yağları eritmek istiyorsanız bu yazımızı mutlaka okumalısınız.

Kış mevsiminde her ne kadar kıyafetler ile göbek bölgemizi saklayabilsekte yazın durum çok daha zor hale geliyor.

Eğer ki göbeğiniz vücudunuza oranla çok daha fazla kilo alıyor ve göbek bölgenizdeki yağları eritmekte zorlanıyorsanız bu haber tam size göre.

Göbek Yağlarınızı Eritecek Besinler

Baklagiller

Baklagiller, göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmanın en önemli anahtarıdır. Yağ oranları düşük, protein, lif, potasyum bakımından oldukça zengindirler. Bu nedenle geç acıktırır ve sindirimi kolaylaştırır.

Baklagiller

Yeşil Çay ve Biberiye

Günlük kalori ihtiyacımızı 2000 kalori iken bazı zamanlarda bu sınırı aşabiliyoruz. Bu fazla kalorilerden kurtulmak istiyorsanız biberiye ve yeşil çay idealdir. Günde 2 bardak biberiye çayı 100 kilo yaktırır. Yeşil çay ise 150 kalori. .

Yeşil Çay ve Biberiye

Yumurta

Protein bakımından zengin olan yumurta akı, tok tutar ve acıkmayı geciktirir. Bir diğer faydası ise idrar söktürücü olmasıdır.

Zeytinyağ

Kalori yaktırmaya yardımcı olan omega yağ asitleri bakımından zengindir. Salatalarınıza 1 yemek kaşığı koyacağınız zeytin yağ, kilo vermenize yardımcı olur.

Zeytinyağ

Üzüm

Tatlı krizimizi gidermek için çoğu zaman çikolataya başvururuz. Ama tatlı krizimiz tuttuğu zaman ilk başvuracağımız besin üzüm olmalıdır. Hemsağlıklı hem de zayıflamaya yardımcıdır.

Limon Suyu

1 bardak suya yarım limonu sıkarak zayıflamanıza yardımcı olabilirsiniz. Yapacağınız egzersizler de yağ yakımınıza %30’a kadar hızlandırır.

Kereviz

Kereviz çok sevilen bir bitki olmasa da kereviz kürleri son zamanlarda meşhur bir hale gelmiştir. Pişirmek yerine salatalarda çiğ olarak tüketilmesi çok daha faydalıdır.

Muz

En çok sevilen meyvelerin başında muz gelir. Tok tutucu özelliği ve potasyumi protein açısından zengin olması yönüyle zayıflamaya yardımcıdır. 20 adet muz, günlük kalori ihtiyacınız kadardır. Fazlasının kabız yapabileceğini unutmamak gerekiyor.

KABIZLIK İÇİN NE YAPMALI?

Egzersiz

Sadece göbek bölgenizden kilo aldığınızı hissediyorsanız, gün içerisinde yapacağınız yarım saatlik egzersizler, göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: