Kategoriler

Temizlikte 14 Önemli Sır

Ev hanımları temizlik yaparken bir çok püf noktası kullanırlar. Bu püf noktaları kadınların işini kolaylaştırdığı gibi, daha iyi sonuç almasına da yardımcı olur.

Belki bazılarını daha önce duymuş olabilirsiniz fakat aralarında belki de daha önce hiç duymadığınız önemli püf noktaları vardır.

Biz de sizin için işinizi kolaylaştırmak adına bu yazımızda temizlikte kullanabileceğiniz 14 önemli sırı sıraladık. Bakalım bunlar nelermiş..

Temizlik Yaparken Uygulayabileceğiniz Püf Noktaları

Beyaz kalıp sabunu rendeleyip sıcak suda eritip 5 kiloluk bidona koyun gerektiğinde mutfak dolaplarınızı, fırınınızı, halılarınızı, koltuklarınızı silebilirsiniz.

Şampuanı su dolu kovaya döküp camlarınızı hiç kurulama yapmadan silebilirsiniz. Ayriyetten camsile doldurup tozda alabilirsiniz.

Bulaşık makinesi tabletini 5 bardak sıcak suda eritip birazda içine parlatıcı sıkıp halılarınızı koltuklarınızı silebilirsiniz. Ayrıca aynı işlemi yağlı mutfak dolaplarında uygulayabilirsiniz, sonuç mükemmel.

Halınıza diyelim ki çay döküldü direk üzerine parlatıcı döküp silin. Çaydan ve lekesinden eser kalmayacak.

Duşakabininizi, çesmelerinizi parlatıcıyla silerseniz parlak durur.

Bakırlarınızı ve çeşmelerinizi ve küflenen metallerinizi ketçapla ovarsanız ilk günkü gibi olacaktır.

Temizlik Bilgileri

Tencere, çaydanlık ve tavalarınız için cifi normal bir market poşetine döküp ovalarsanız pırıl pırıl olacaktır.

Mutfak tezgahınızın köşelerinde silikonlar siyaha dönüştüyse pamuğa domestos döküp sabaha kadar bekletin. Kararmışlıktan eser kalmayacaktır.

Ben denemedim ama toz alırken vazelini bezinize sürüp öyle toz alırsanız tozlanma gecikiyormuş. Ya da Bim’de A101’de satılan mavi silikonlu su var. Ben onu kullanıyorum. Onunla toz alırsanız tozlanma gecikiyor, ama dikkat edin parkeye damlamasın çok kayganlastırıyor.

Pimapenlerinizin temiz olması için cif ve poşet çok işe yarıyor.

Çıkmayan etiketlerinizden kurtulmak istiyorsanız fön makinesini tutun ısınsın yormadan çıkacaktır.

Çamaşır yıkamak

Beyaz ÇamaŞırların daha beyaz olmasını istiyorsanız makinayı en yüksek ısıda beklemeye alın yıkarkende çamaşır suyu ve beyaz kalıp sabunda kullanırsanız daha beyaz olucaktır.

Ben denemedim ama perdeleri beyazlatmak için bulaşık makinesi tabletinide kullananlar var. yıkamadan perdeyle beraber kazana koyabilirsiniz.

Elma sirkesi ya da beyaz sirke temizlikte aklınıza nereleri geliyorsa kullanabilirsiniz. Mikropları Öldürür.

Kategori:
Pratik Bilgiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: