Kategoriler

Siz de Gözeneklerinizden Şikayetçi misiniz?

Gözeneklerin Genişlemesi

Düzenli kullanıldığında 1 ayda genişlemiş gözenekleri düzeltiyor.

Genişlemiş gözenekleri birçok insan bunları kapatmaya çalışmak için makyaj yapıyor ve makyaj gözeneklerin büyümesine neden oluyor. Kapatmak çözüm değil!

Çözüme odaklanarak gözeneklerin genişlemesine sebep olan faktörleri ve neler yapabileceğimizi öğrenelim.

Gözenek Sıkılaştırıcı

Gözeneklerin Genişlemesine Ne Sebep Olur?

Genişlemiş gözenekler gerçekten çok rahatsız edici olabilirler. Bir hastalıktan kaynaklanmadığını ve aslında hiçbir yan etkisi olmadığını bilmenize rağmen onlardan yine de hoşlanmazsınız.

Birçok kadın makyajla gözenekleri kapatmaya çalışır, ancak bu yöntem bazı zamanlarda durumu daha kötü hale getirebilir. Gözenekleri makyajla veya diğer başka yollarla kapatmaya çalışmak aslında daha kötü görünmelerine neden olabilir.

Aşağıda sayacağımız faktörler haricinde gözeneklerin genişlemesinin arkasında yatan en önemli faktör sahip olduğunuz cilt tipidir.

Cildinizde devamlı sebum üreten salgı bezleri olduğunu unutmayın. Cildiniz bu maddeyi salgıladığı zaman gözeneklerin büyüdüğünü fark edersiniz. Gözenekler genetik yapınızdan, aşırı yağlanmadan, terlemeden ya da yetersiz cilt bakımından kaynaklı olarak daha küçük veya büyük görünebilir.

Limon Suyu

Limon suyunun özelliği sıkılaştırma özelliğidir. Cilde uygulandığında gözenekleri sıkılaştırıcı etki gösterir. Ayrıca siyah noktaları ve tıkalı gözenekleri de yok etmek için en etkili maddelerin başında gelir. İçinde bulunan sitrik asit sayesinde bağların arasından cilde nüfus ederek içindekileri temizleme yeteneğine sahiptir.

Bal

Bal ise yüksek miktarda potasyum içeren ve bakteri öldüren bir besindir. Aynı zamanda cildi sıkılaştırır ve tıkalı gözenekleri açar besler. 1 yemek kaşığı limon suyu ile 1 kaşık balı karıştırın. Aşağıdan yukarıya doğru gözeneklerin üzerine sürüp kurumasını bekleyin. 10 dakika sonra soğuk su ile durulayın.

Karbonat

Karbonat iltihap önleyici ve anti-bakteriyel özellikleri ile sivilce ve kabarcıkların oluşmasını önler. Yoğurt laktik asit içerdiğinden cildi geniş gözeneklere sahip olan kişilerin, cildi pul pul dökülen kişilerin ve gözenekleri derinlemesine temizlemek isteyen kişilerin vazgeçilmez yardımcısıdır. Cildinizin pH dengesini düzenler, asit dengesini ayarlar ve ölü hücreleri atarak cildinizin sıkılaşmasını sağlar.

1 yemek kaşığı yoğurt ile 1 yemek kaşığı karbonatı karıştırın. Bu karışımı gözeneklerin üzerine sürüp 1 dakika boyunca dairesel bir şekilde masaj yapın. 3-4 dakika bekleyip soğuk su ile durulayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: