Kategoriler

Sigarayı Bıraktıran Ot

Sigara Bıraktıran Otlar

Sigaranın sağlığa zararlarını hepimiz biliyoruz. Siz de uzun zamandır sigara içiyor ve bırakmak istiyorsanız bu otlar sayesinde hazırlayacağınız kür ile kurtulacaksınız!

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun karabaş otu ve kekik ile hazırladığı bu kür, sigarayı bırakmanız için büyük yardımcınız olacak. Bu yazımızda iki adet kür tarifi vereceğiz. Birisi karabaş otu ile hazırlanan, diğeri ise kekik ile hazırlanan bir çay tarifi.

Bazı sigara tiryakileri sigarayı gerçekten bırakmak isteyip bırakmakta zorluk yaşamaktadır. Eğer sizde daha sağlıklı bir hayata adım atmak istiyorsanız bu kürü uygulayarak ve tabi ki sizinde gayret ve isteğinizle sigarayı bırakabilirsiniz. Bunun için öncelikle karabaş otu çayı ile hazırlanan kürü, daha sonra kekik çayı kürünün yapılışından bahsedeceğiz. Evinizde kolaylıkla hazırlayacağınız bu sigara bırakma kürünün malzemelerini kolaylıkla aktardan temin edebilirsiniz.

Karabaş Otu Çayı İle Sigara Bırakma Kürü Nasıl Yapılır?

Malzemeler:

  • 7 adet başak halinde karabaş bitkisi
  • 1 bardak klorsuz su

Karabaş Otu Çayı

Sigara Bıraktıran Karabaş Otu Çayı Nasıl Hazırlanır? (İbrahim Saraçoğlu Tarifi)

Öncelikle 1 bardak klorsuz suyu kaynatıyoruz ve kaynamakta olan suyun içerisine başak halindeki karabaş bitkisini ekliyoruz. Bu şekilde 5 – 6 dakika daha kaynatıp ocağın altını kapatıyoruz.

Hazırladığımız çayı ılıması için bekletiyoruz ve ardından süzüp bardağa alıyoruz. Sabahtan öğlene kadar canınız ne zaman sigara çekerse 1 yudum bu çaydan tüketiyoruz. Öğlene kadar bu çayı bitmiş olacak. Öğleden sonra ise kekik çayı sigarayı bırakmanıza yardımcı olacak.

Sigara Bırakmak İçin Kekik Çayı Nasıl Uygulanır?

Malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı kuru kekik
  • 1 bardak klorsuz su

Kekik Çayı

Sigara Bırakmaya Yardımcı Kekik Çayı Nasıl Hazırlanır?

Kaynatılmış 1 bardak suyun içerisine 1 tatlı kaşığı kekik ekliyoruz ve 5 – 6 dakika daha kaynatmata devam ediyoruz. Daha sonra ocaktan alıp ılımaya bırakıyoruz. Ilıyan çayımızı süzdürdükten sonra bardağa alıyoruz.

Öğleden sonra ne zaman canınız sigara isterse bu çaydan 1 yudum için. Kekik çayı sigara içme isteğinizi ortadan kaldıracaktır.

Kekik ve karabaş bitkilerinin içerisinde bulunan maddeler nikotine en iyi alternatifler olduğu için sigara isteğinizi ortadan kaldıracaktır. Sigara bırakmak zorlu bir süreç olduğu için bu çayların size büyük etkisi olacaktır.

Web sitemizde verdiğimiz kürleri uygulamadan önce doktorunuza danışmanızı öneririz. 

NOT: Hamilelerin bu kürü uygulaması önerilmemektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: