Kategoriler

İki Şişle Kolay Patik Modeli

iki şişle kolay patik modeli

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere iki şişle örülen en kolay en pratik efsane bir patik modeli hazırladık. Patiğimiz iki şişle örülüyor, bir kerede örülüp bitiyor. Sadece haroşa örgüden oluşuyor.

Ben 2 renk ile ördüm, sizler de dilediğiniz renkleri kullanabilirsiniz. İster tek renkli, isterseniz birden fazla renk kullanabilirsiniz. Süslemesi için ise 1 adet fiyonk yaptım, daha farklı olarakta süsleyebilirsiniz.

Patiğimiz 37 – 38 – 39 ayak numaraları için olacaktır. Haroşa örgü olduğu için esneme payı olacaktır. O kadar sade ve şık bir patik modeli oldu ki ayakta da çok şık duruyor.

Sadece alt kısmında ve arka kısmında bir dikişimiz var de renkleri de gerçekten çok uyumlu oldu.

24 ilmek atarak başlıyoruz, bütün ayak numaraları için 24 ilmek yeterlidir. Sadece artış yaptığımız ilmek sayılarını 2 aşağı 2 yukarı yaparak diğer ayak numaraları için de uygulayabilirsiniz.

kolay patik yapımı

80 ilmek olana kadar bir sağ taraftan bir sol taraftan her ön sırada ilmek arttırarak ilerliyoruz. Daha sonra ilmekleri 2’ye bölüp 40 ilmek sağda 40 ilmek solda olacak şekilde yine her ön sırada sağdan ve soldan olacak şekilde ilmek azaltarak gidiyoruz.

Bir başka model olan bot patik modeli videolu anlatım için aşağıdaki resme tıklayabilirsiniz.

bot patik modeli yapımı

80 ilmeğe kadar olan kısımda mor ip, daha sonraki kısımda ise gri ip kullandım. Şimdi daha iyi anlayabilmek için ve modelin detaylı anlatımı için hep birlikte videoyu izleyelim.

İki Şişle Kolay Patik Videolu Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: