Kategoriler

Gece Yatmadan Önce İçerseniz Bağırsakları Temizliyor

kalın bağırsak detoksu

Kirli bağırsaklar kendini baş ağrısı, ağız kokusu, halsizlik ve yorgunluk gibi semptomlar gösteriyor, bağırsaklar 1 gecede temizlenebilir ve bu dertlerden kurtulunur.

Kalın bağırsak ve kolon kanseri gibi sağlık sorunlarından korunmak ve kalın bağırsağın işlevlerini düzgün bir biçimde yerine getirebilmesi için günde iki kere temizlenmesi gerekiyor. Kalın bağırsaklarınızın temizlenmesini sağlayacak 5 çay önerisi için yazımıza göz atmadan geçmeyin.

Kalın bağırsak ve kolon kanseri gibi sağlık sorunlarından korunmak ve kalın bağırsağın işlevlerini düzgün bir biçimde yerine getirebilmesi için günde iki kere temizlenmesi gerekiyor.

Kalın bağırsaklarınızın temizlenmesini sağlayacak 5 çay önerisi için yazımıza göz atmadan geçmeyin.

Baş ağrısı, ağız kokusu, halsizlik ve yorgunluk gibi semptomlar ile kendini gösteren kirli bağırsaklar ilerleyen zamanlarda birçok sağlık sorununa neden olabilir.

Kalın bağırsak detoksu için uygulayabileceğiniz 5 çay ile bağırsak sağlığınızı koruyabilir, kronik rahatsızlıklardan uzak durabilirsiniz.

İşte kalın bağırsak detoksu için önerebileceğimiz 5 çay çeşiti…

REZENE TOHUMU ÇAYI

rezene tohumu çayı

Malzemeler:

-1 tatlı kaşığı rezene tohumu

-2 su bardağı su

-1 tatlı kaşığı bal

Nasıl yapılır?

Suyu ısıtın ve rezene tohumlarını kaynatın. Karışımı bir bardağın içine boşaltın ve içine bir kaşık bal ekleyin. 7 dakika bekleyip için ve sindirime yardımcı olması her gün öğle yemeğinden sonra için.

KEKİK ÇAYI

kekik çayı

Malzemeler:

-1 yemek kaşığı kekik

-1 su bardağı su

Nasıl yapılır?

Kekiği su içinde kaynatın ve 7 dakika kadar beklettikten sonra için.

PAPATYA ÇİÇEĞİ ÇAYI

papatya çayı

Malzemeler:

-1 avuç papatya çiçeği

-1 su bardağı su

Nasıl yapılır?

Suyu papatya çiçekleriyle birlikte kaynatın, ocağı kapattıktan sonra 5 dakika bekleyin ve her gece yatmadan önce bu çayı için.

NANE ÇAYI

nane çayı

Malzemeler:

-1 yemek kaşığı nane yaprağı

-2 su bardağı su

Nasıl yapılır?

Suyu kaynatın ve içine nane yapraklarını ekleyin. 5 dakika demledikten sonra ocağı kapatın ve 5 dakika kadar daha bekleyin. Aç karnına her gece yatmadan önce bir bardak için.

CASCARA SAGRADA ÇAYI

cascara çayı

Malzemeler:

-1 yemek kaşığı cascara sagrada kabuğu

-1 su bardağı su

Nasıl yapılır?

Suyu ekleyin ve içine cascara sagradayı ekleyin. Kaynadıktan sonra ocağı kapatın ve 5 dakika bekleyin. Bu çayı özellikle yatmadan önce içmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: