Kategoriler

Eklem Ağrıları ve Kireçlenme Ağrıları için Doğal Tedavi

Eklem ve Kireçlenme Ağrıları için Doğal Tedavi

Soğuk havalarda çok daha fazla ortaya çıkan eklem ağrıları ve kireçlenme ağrıları bir çok insanın problemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Ağrı kesicilerin kimi zaman işe yaramadığı, yarasa bile geçici bir çözüm olması bu rahatsızlık için çözüm değildir.

Bu yazımızda sizlere Japonların eskilerden beri kullandığı, ayak bilekleri, diz, eklem ve kireçlenme ağrıları için doğal bir tedavi yöntemi olan elma sirkesi – yumurta kabuğu ile ağrılardan kurtulma yönteminden bahsedeceğiz.

Birbirlerine sürtülen eklem bölgesindeki ağrılar belli bir yaştan sonra dayanılmaz bir acı vererek sosyal yaşantıyı büyük ölçüde etkilemektedir. Kullanılan ilaçlar ise bir yandan ağrılara kısa süreli çözüm olurken bir yandan da başka yerlerde rahatsızlıkların oluşmasına yol açmaktadır.

Kimyasal maddeler içeren ilaçları bir kenara bırakarak eskilerden anneannelerimizin bildiği bir yöntemden bahsetmek istiyoruz. Japonya’da ortaya çıkan eklem ağrılarını gideren elma sirkesi yumurta kabuğu tedavisi samuray savaşçıları tarafından sık sık kullanılmaktaydı. Çünkü onlar sirke ve yumurta kabuklarının karışımı ile oluşan bol kalsiyumlu karışımın eklemler için ne kadar faydalı olduğunun farkına varmışlardı. Biz de unutulmaya yüz tutmuş olan eklem ağrılarını gideren elma sirkesi yumurta kabuğu tedavisi için gerekli malzemeleri sıralayalım.

Elma Sirkesi Yumurta Kabugu

Elma Sirkesi Yumurta Kabuğu ile Eklem Ağrılarına Son Verin

Malzemeler:   

  • 1 adet köy yumurtası
  • 2 çay bardağı elma sirkesi
  • 1 su bardağı su

Hazırlanışı:

Köy yumurtasını yıkayığ iyice temizledikten sonra 1,5  – 2 çay bardağı elma sirkesinin içerisine atıyoruz.

1 hafta beklemeye bırakıyoruz. Bu sürede yumurta kabuğu tamamen eriyecek ve sirkeye karışacaktır. Bu sürenin sonunda yumurtayı sirkenin içerisinden çıkartıyoruz.

Sirkeyi seyreltmek için üzerine 1 su bardağı su ekliyoruz. Eklem ağrılarını gideren elma sirkesi yumurta kabuğu tedavisi için karışımımız hazır.

Kullanımı:

Kireçlenme ağrıları ve eklem ağrılarını ortadan kaldırmak için hazırladığımız bu karışımı günde 3 kez 1 yemek kaşığı kadar tüketin. 10 günde ağrılarınızın hissedilir derecede azaldığını göreceksiniz. Merdiven çıkarken hissettiğiniz ağrı ve acıların azaldığını tecrübe edinmek size moral olacak.

Siz de sevdikleriniz için bu yazımızı paylaşmayı ihmal etmeyin. Bilgi paylaştıkça çoğalır.

Sağlıklı günler dileriz.

Yorumlar

  • 12 yaşındaki oğluma yapsam etkisi olurmu ??eklem agrilari var ..

    Hatice Kaya 20 Ağustos 2020 18:36 Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: