Kategoriler

Demlikteki Çayın Faydaları Nelerdir?

Demlikte Kalan Çayın Faydaları

Türk milleti olarak Karadeniz’in nimetlerinden bir tanesi olan siyah çayı çok severiz. Hemen hemen her Türk ailesinin evinde günde en az 2 kez çay demlenir.

Severek içtiğimiz çayın demlikte kalan artıklarınında birçok faydası bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere demikte kalan çayın faydaları nelerdir, nasıl yararlanırız bunlardan bahsedeceğim.

Çayımızı içtikten sonra çaydanlıkta kalan artıklarını çöpe atıyoruz. Fakat çayın faydaları ve sağlığımız için önemini öğrendiğiniz zaman demlikte kalan çayları değerlendireceksiniz.

Demlikte Kalan Çayın Faydaları

Çay Ayak Kokusunu Giderir!

Her sabah veya akşam demlediğiniz çayınızı içtikten sonra demlikte kalan kısmını ayaklarınızın sığacağı büyüklükteki bir kabın içerisine koyun. Ayaklarınızı da bu kabın içerisine tamamen yerleştirip 20 dakika boyunca bekleyin. 10 gün süresince bu işlemi tekrarlayın. 10 günün sonunda ayak kokusu problemi ortadan kalkacaktır.

Çayın Faydaları

Boğaz Ağrısına İyi Gelir!

Çay keyfinizin sonuna geldikten sonra demliğin dibinde kalan çayı süzdürüp bir bardağa alın. Çay soğuduktan sonra gargara yapar gibi uygulayın. Bu işlemi düzenli bir şekilde uygulayınız. Boğaz ağrısı probleminizin ortadan kalktığını göreceksiniz.

Buzdolabı Kokusunu Yok Eder!

Demlikte kalan çayı iyice süzdürün ve posasını bir kaba alın. Kaptaki çayın kurumasını bekleyin. Buzdolabınızın uygun bir köşesine kuruttuğunuz bu çayı koyup bekletin. Belli bir süre sonra buzdolabı kokusu ortadan kalkacaktır.

BALIK KOKUSU EVDEN NASIL ÇIKAR? TIKLAYIN

Yağlı Ciltler için Birebirdir!

Eğer ki vücudunuz yağlı ise çaydanlıkta kalan çayı duşa girince vücudunuza masaj yaparak uygulayın. 5 dakika kadar bekleyip yıkayın. Bu işlemi uyguladığınızda farkı göreceksiniz.

Eldeki Soğan ve Balık Kokusunu Giderir!

Soğan ve balık kokusu elinizde kolay kolay çıkmaz. Çaydanlıkta bekleyen çay ile bu kokulardan kurtulmak çok kolay. Elinizi çay ile yıkayarak eldeki balık kokusu ve soğan kokusu problemini ortadan kaldırabilirsiniz.

Çapak Sorununu Ortadan Kaldırır!

Gözünüzdeki geçmeyen çapaklardan şikayetçi iseniz demlikte bekleyen ılık çay ile kurtulabilirsiniz. Peçete veya pamuk ile gözünüzün etrafına ve göz kapaklarınıza uygulayın. Çay ile gözdeki çapak sorunu kolayca ortadan kalkacaktır.

Yağlı Saçlar için Uygulayabilirsiniz!

Eğer saçlarınız çok yağlı ise saçalarınızı şampuanla yıkadıktan sonra en son 1 demlik çaydanlık ile yıkayın. Bu yöntem ile yağlı saçlarınızdan kurtulacaksınız.

Yorumlar

  • Sinekte de yağ varmış ve zeytinyağından bilem daha faydalı imiş..

    Memoş 6 Temmuz 2015 15:38 Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: