Kategoriler

32 Günde Göbek Yağlarınızı Eriten 5 Hareket

32 Günde Göbek Eritme

Yaz aylarına girmek üzereyken hala fazla kilolarınızdan, özellikle de göbek bölgenizdeki yağlanmadan şikayetçiyseniz sadece 32 günde göbek yağlarınızı eriten bu 5 hareketi uygulayın.

Evde kolayca yapabileceğiniz bu 5 hareket için ihtiyacınız olan yalnızda 1 adet sandalye!

Göbek yağlarınızdan kurtulmak için daha fazla beklemeyin. Aşağıda resimli olarak gösterilen hareketleri düzenli olarak uygulamayı ihmal etmeyin.

Göbek Yağlarını Eriten Hareketler

32 gün sonunda göbek yağlarınızın eridiğini ve düz bir karna kavuştuğunuzu göreceksiniz. İşte o egzersizler:

1- Dönme Hareketi

Dönme Hareketi
Resimde göründüğü gibi ellerimizle sandalyeden destek alarak vücudumuzu belden öne doğru kırıyoruz. Elleri sandalyenin üstüne uzatıp yüzümüz yere doğru bakacak şekilde pozisyon alıyoruz.

Kendimiz sandalyenin 2 adım gerisinde duruyoruz. Daha sonra tıpkı çamaşır sıkma hareketindeki çamaşır gibi vücudumuzun üst kısmını önce sola doğru sonra da sağa doğru öndürüyoruz.

Bu hareket sırasında karnımızın sağ ve sol kısmındaki kaslar harekete geçerek yağ yakımına yardımcı olur. Hareket 20’şer kez tekrarlanmalıdır.

2- Yerde Dönme

Yerde Dönme

Yere sırtüstü uzandıktan sonra sandalyeye ayaklarımızı uzatalım. Elleri başınızın arkasında birleştirip kendinizi yukarı doğru itin.

Aynı zamanda önce sağa sonra sola doğru dönmelisiniz. Bu hareketi 20’şer kez tekrarlamalısınız.

3- Bacak Hareketi

Bacak Hareketi

Karın yağlarını yakmak için en etkili yöntemlerden biri olan bu egzersizi günde 20 kez tekrarlamalısınız.

Doğru uygulanışı şöyle: Sandalyenin ucuna avuç içlerinizi yerleştirdikten sonra bacaklarınızı dizden büküp ağırlığı kollarınıza ve karın kaslarınıza vermelisiniz. Kalçanız sandalye ile aynı seviyede olmalıdır. Her iki bacağınızı da 20’şer kere öne doğru düz bir şekilde kaldırmalısınız.

4- Plank

Plank

Sandalyeyi önünüze alarak yine avuç içlerinizi sandalyenin uçlarına dayayıp fotoğraftaki gibi pozisyon alın. Belinizin düz olmasına dikkat etmelisiniz.

Bu pozisyonda 30 saniye sabit kalın. Süreyi her gün 10 saniye artırmayı deneyin.

5- Çömelme

Çömelme

Sandalyenin kenarında ayaklarınızı yere sabitleyerek avuç içlerinizi sandalyeye dayayın. Dizlerinizi bükerek bacaklarınızı omuz genişliğinde açın.

Dirseklerinizi bükerek aşağı doğru inin. Daha sonra kollarınız tamamen düz olacak şekilde yukarı doğru vücudunuzu kaldırın. Bu hareketi günde 20 kez tekrarlayın.

Bu faydalı yazıyı sevdiklerinizle paylaşmayın unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: