Kategoriler

Örgü Bot Patik Kalp İçi Burgu Modelli

örgü bot patik kalp içi burgu modelli

Kadınlar için Burgulu Kalpli Örgü Bot Patik modeli oldukça şık bir model olmuş. Sayfamızdan videolu tarifini izleyen herkes bu patikten kendine yapabilir.

Eğer kendinize böyle bir Patik modeli yapmayı düşünüyorsunuz bile bu iç içe geçen burgulu kalpli örgü modelini öğrenmek için videosunu izleyebilirsiniz.

Kalpli Burgu örneğini farklı örgülerde tek sıra, örgünün bütünde ya da ara örnek gibi de kullanabilirsiniz.

Şu son bir 2 yıldır bot tipi patik modelleri bebek patik modelleri çok moda oldu. Klasik örgü bayan patik modellerinin daha modern bir görünüme sahip.

Bu tarz örgü modellerini genelde Örgü Yarım Bot Patik Modeli, Örgü Çorap Patik Yapımı,Örgü bilekten kıvrılan Patik modeli gibi isimleri İnternet’te de bulabilirsiniz.

Bot Şeklinde Patik 38-39-40 numara ayaklara göre örülmüş. Modelin arka topuk bölümü alt taban bölümü ve yanları Haroşa örgü ile yapılıyor. Patiğin ön bölümü üstü tamamen iç içe kalpli burgulu bir örnek ile yapılmış.

Bu modeli uygulamak için patiklik ip kullanılmamış, bir bebe yünü ile yapılmış. Bu ip patik ipinden biraz daha kalın.

Önü Burgulu Kalpli Bayan Bot Patiği Yapılışı

Eğer modeli uygularken patik ipi kullanırsanız 37-38 ölçülerindeki Bayan Patik Boyutunu uygun olacaktır.

Şiş olarak 3 numara misinalı şiş, ön kısmını yapabilmek için 2 tane yardımcı şiş gerekiyor.

Misinalı şişişiniz varsa eğer yardımcı sişleri kullanmazsanız da olur. Ama elinizde 3 numara çorap şişleri ya da normal şişler varsa kullanırsınız ön modelini daha rahat uygularsınız.

Topuk yapımında yanlardan ilmek çıkarabilmek için 2 numara tığ gerekiyor. Bot Patik yapımına Başlamak için bilek bölümünden 52 ilmek atabilirsiniz.

Çift şiş ile ilmek atarsanız bilek kısmı çok dar olmaz, ayağınıza girmekte zorluk çekmezsiniz.

2 ters 2 düz lastik yapılıyor. Toplam 14 sıra lastik öldükten sonra Kalp Bulgulu Örneğin yapımına Bot Çorap Patiğin ön tarafına başlıyoruz.

Lastik bittiği zaman örgünün tersi tarafındayız. 14 ilmeği ters örgü ile örüyoruz. Ortadaki 22 ilmek kalp örneği için, son 15 ilmeği de ters örüyorsunuz.

Bu şekilde ortasına örnek ve kenarlarını ters örgü ile başladık. Örgünün ön yüzün de bu kenarlardaki 14 ilmekleri Haroşa örgü ortasını ise modelli örüyoruz.

Toplam yanlarda 6 diş haraşo sırası olduğunda, haroşa ilmekleri bekletip öndeki kalpli örneği yapmaya devam ediyoruz.

Bot Patik Burun Yapımı

Patiğin önünde 6 adet kalp deseni oluştuğunda, haraşo örgü ile patiğin burun kısmına geçiyoruz.

Patiğin örnekli kısmı bittiğinde şişte 20 adet ilmek kalmış oluyor. Şimdi tabanı yapabilmek için yandaki ilmekleri örnekli ilmeklere dahil ederek Örmeye devam edeceğiz.

Ancak bunu yapmadan önce yandaki haroşa ilmekleri şişe alalım. Tığ ile ön parçanın her iki tarafından ilmek çıkararak Patiği şekillendirelim.

Patiğin bir yanından 29 ilmek, diğer yanından 29 ilmekle Patik tabanına da başladık.

Tabanı yaptıktan sonra patiğin topuk kısmını yapıp bitirebiliriz.

KAYNAK: Nazarca.com

Yorumlar

  • Ya merhabalar ben bu modelin videosunu istiyorum . Hediye başlamıştım birini yaptım birinin yarısındayken hamileydim düşük tehlikem oldu bende yapamadım daha. Şimdi bakıyorum video yok nasıl yaptığımı da unuttum .rica etsem bana atar mısınız video

    Nuriye yelken 7 Mayıs 2023 21:01 Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: