Kategoriler

Topuk Dikeni Rahatsızlığına Karşı Denenmiş Doğal Yöntem

Topuk Dikeni için Doğal Tedavi Yöntemleri

Topuk dikeni birçok kişinin yaşadığı sorunların başında gelmektedir. Ayakta bulunan topuk bölgesindeki çıkıntı halindeki sorunun adı olan topuk dikeni genellikle röntgen makinesi ile belirlenebilmekte ve teşhis konmaktadır.

Peki ama birçok kişinin sorunu olan topuk dikeni rahatsızlığı nasıl tedavi edilmektedir? Bizler bu yazımızda sizlere topuk dikeni için doğal tedavi yöntemlerinden bahsedeceğiz. Siz de bu yöntemlerden birisini deneyerek topuk dikeninden kurtulabilirsiniz.

Topuk Dikeni Rahatsızlığı için Doğal Yöntemler

Topuk Dikeni Rahatsızlığı

Kaynana Dili Bitkisi:

Adı halk arasında bu şekilde geçiyor.  Sağlığa, ruh sağlığına, saç bakımına şifa olduğu biliniyor. Ama en büyük faydası topuk dikeni rahatsızlığına karşı gösterdiği etki.

Bu bitkinin üst kabuğunu alıp çok az bir miktar alıp, minik minik doğrayıp, organik gerçek 3-4 yemek kaşığı zeytinyağında  kaynatıp, ılık olarak ağrıyan yere bağlayın.

Ardından ayağınıza poşet geçirin. Sabaha kadar kalacak ve 1 hafta ara vermeden yapılacak. 1 hafta sonunda topuk dikeninden kurtulacaksınız.

Kaynana Dili Bitkisi

Acı Pul Biber:

Acı pul biberi ezin ve topuk dikenin üzerine gece yatarken bağlayın. Ard arda 5 gün kadar yapıldığında faydalı oluyor.

2 günün ardından faydasını hissetmeye başlıyorsunuz. 2 günde tamamen geçirdiği bile çok oluyor.

Acı Pul Biber

Kına:

Topuk dikeni için en eski yöntemlerden birisi de kınadır. Topuklarınıza kına yakın. Topuk dikenini eritip, yok edecek. Bu yöntem denenmiştir.

Kına

Bunların haricinde özellikle kanteron, papatya ve çörek otu yağları bu konuda etkili yağlar olmaktadır. Her gün düzenli olarak bu yağlardan biri ile masaj yapmanız bir süre sonra topuk dikeni sorununu ortadan kaldıracaktır.

Yorumlar

  • Yazınız özenle hazırlanmış çok ayrıntılı. Gerçekten çok kaliteli bir siteniz var.

    kadinvsaglik 23 Mart 2018 06:06 Yanıtla
  • İki ayağımda da topuk dikeni oldu.. tek geçirdiğim yöntem.. yaptığınız yerde bacaklarinizi uzatın.. ayak parmaklarınızı gergin bir şekilde kendinize doğru çekin… Ayrıca her ayakkabınizin içine mutlaka ayak boşluğunu dolduracak yumuşak tabanlik koyun..

    Müzeyyen 15 Temmuz 2019 08:30 Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: