Kategoriler

Musluk Nasıl Parlatılır?

Musluk Temizliği

Musluk nasıl parlatılır? adlı yazımızda sürekli elimizin altında bulunan, özelliklede hanımlar olarak mutfakta sürekli haşır neşir olduğumuz musluk temizleme ve parlatma işlemini anlatacağım.

Sürekli açıp kapattığımız ve kullandığımız musluklar, zamanla parlaklığını kaybedip mat bir görünüm alır. Bunun nedeni ise üzerinde oluşan yağlar, sabun atıkları ve sudaki kireçtir.

Sizlerde bu durumla karşı karşıyaysanız aşağıda anlatacağım yöntemler ile musluklarınızı kolayca temizleyecek ve pırıl pırıl bir görünüme kavuşturacaksınız. Şimdi hep birlikte musluk parlatma yöntemlerine göz atalım.

Musluk Nasıl Parlatılır?

  • İlk yöntem olarak bir kabın içerisine 1 su bardağı sıcak su doldurun. Üzerine de 2 çorba kaşığı kadar bulaşık deterjanı ilave edin. Deterjanlı su ile musluğunuzun her tarafını güzelce silin. Musluğunuzu çizmeyecek bir sünger ile silmeye özen gösterin. Daha sonra bol su ile durulayın. Su tutmayacak bir bez yardımı ile kurulayın ve parlak bir musluğa sahip olun.

Musluk Temizleme

  • Musluğunuzun üzerinde çıkartılması daha zor lekeler var ise ve mat bir görünüme sahipse eskimiş bir diş fırçası kullanabilirsiniz. Diş fırçasını ıslatın ve üzerin bol miktarda kabartma tozu dökün. Musluğun birleşme yerlerine ve kenar kısımlarını iyice ovalayarak fırçalayın. 5-10 dakika kadar bu şekilde bekletin ve daha sonra bol su ile durulayıp kurulayın.

ÇAMAŞIR MAKİNESİ NASIL TEMİZLENİR? TIKLAYIN

  • Musluğunuzun temizlenmesi zor olan birleşme kısımlarını ip yardımyla temizleyebilirsiniz. Deterjanla ıslattığınız musluğun birleşme kısımlarına ipi sokun ve pislikleri o bölgeden çıakrtın. Bu işlemi birkaç kez tekrarlayıp iyice temizledikten sonra bol suyla yıkayın ve kurulayın.
  • Diğer bir musluk parlatma yöntemi ise sirke kullanmak. Bir sprey şişesinin içerisine beyaz sirkeyi doldurun. Musluğunuzun üzerine bol miktarda sıkın ve mikrofiber bez kullanarak ovalayıp kurulayın. Musluklarınız parlak bir görünüme kabuştuğunu göreceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: