Kategoriler

Mayalı Hamur Kızartması (Pişi)

Hamur Kızartması - Pişi Tarifi

Mayalı hamur kızartması tarifi, bir diğer adıyla pişi tarifi isterseniz sabah kahvaltı için, isterseniz de ikindi çayınızın yanında atıştırmalık olarak hazırlayabileceğiniz çok kolay bir hamur işi tarifidir.

Pişi Tarifi için Malzemeler:

  • 1 adet yumurta
  • 1 su bardağı süt (oda sıcaklığında)
  • 1 silme tatlı kaşığı tuz
  • 1 adet instant maya
  • 1 tatlı kaşığı şeker
  • Aldığı kadar un (3-4 su bardağı)

Hamur Kızartması Tarifi

Mayalı Hamur Kızartması Tarifi

Hamurumuz için önce sütü ve yumurtayı yoğurma kabımıza alıp üzerine de tuz ve şeker ilave ediyoruz. 2 su bardağı unu da ilave ettikten sonra elimizle biraz karıştırıyoruz.

Daha sonra toz mayayı da ilave edip kalan unumuzu kontrollü bir şekilde ekleyip yumuşak kıvamlı bir hamur yoğuruyoruz. Üzerini örttüğümüz hamuru 20 dakika kadar mayalanması için bekletiyoruz.

Şimdi tezgahımıza biraz un serpiştiriyoruz ve hamurumuzu çok fazla inceltmeden açıyoruz. Su bardağı yardımı ile de yuvarlaklar kesiyoruz. Yuvarlakların ortasını da daha küçük yuvarlak bir cisimle çıkartıyoruz.

Kızdırdığımız yağda hazırladığımız delikli yuvarlak hamurlarımızı arkalı önlü olarak hafif kızartıyoruz. Eğer gevrek seviyorsanız biraz daha fazla kızartabilirsiniz.

Pişi Tarifi

Mayalı hamur kızartması (pişi tarifi) servise hazırdır. Bu güzel tarif için instagram.com/aylinintarifleri ‘ne teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: