Kategoriler

Maden Suyu ile Vücutta Müthiş Yağ Yakma Yöntemi

Maden Suyu ile Zayıflama

15 günde 5 kilo zayıflatıyor!

Son günlerin popüler diyetleri arasında giren bu mucizevi çayın faydaları ve zayıflamaya olan etkisi inanılmaz derecede fazla.

Bir çok kişi tarafından olumlu sonuçlar getiren form çayını (maden suyu + limon + yeşil çay) Sosyaltarif okurları ile paylaşmak istedik. Peki, bu mucize çay nasıl zayıflatıyor, neden bu kadar popüler oldu? İşte cevabı;

Yeşil Çayın Zayıflamaya Etkisi

Yeşil Çay ile Zayıflama

Yeşil çay iştahı bastırır, yağları yakar ve vücudumuzun ihtiyaç duyduğu tüm mineralleri karşılar. Ayrıca yeşil çay mükemmel bir antioksidan özelliğe sahiptir.

Yeşil çaya bu özelliği veren polifenol adlı bitkisel bileşenler aynı zamanda yağ yakımını da hızlandırır.  Bu konuda bir çok bilimsel araştırma mevcuttur.

Maden Suyu – Soda Zayıflatır mı?

İçerdiği mineraller sayesinde zayıflamaya yardımcı olur. Hazımsızlığa çok iyi gelir ve metabolizma hızlandırıcı özelliğe sahiptir.

Limon’un Zayıflamaya etkisi: Limon hücrelerde depolanan yağların vücuttan dışarı atılmasını kolaylaştırır. Vücutta enerji artışını ve yağ yakımını sağlar.

Maden Suyu ve Limon

Şimdi gelelim bu mükemmel zayıflatıcı yiyeceklerimiz ile yağ yakımını hızlandırıcı form çayının hazırlanışına;

Malzemeler:

  • Yarım litre kaynar su
  • 2 tatlı kaşığı yeşil çay
  • Yarım limon
  • 1 şişe maden suyu

Yeşil Çay + Maden Suyu + Limon ile Zayıflama Çayı Nasıl Yapılır?

Yeşil Çay, Limon ve Maden Suyu

Yarım litre kaynar suya 2 tatlı kaşığı yeşil çay atıp 10 dakika kadar demlenmesini bekliyoruz. Daha sonra yarım limonu sıkarak kabuğu ile birlikte demlenen yeşil çayın içine atıyoruz.

Ardından maden suyunu da ekleyerek çayımızı hazır hale getiriyoruz. Sodalı, limonlu yeşil çayımızı oda sıcaklığında gün içerisinde öğün aralarında içiyoruz.

Her gün düzenli olarak yukarıda tarifini verdiğimiz gibi sodalı limonlu yeşil çay içmek çok fazla yağ yaktırıyor, zayıflatıyor…

Yorumlar

  • Soguk olunca daha kolay tuketiliyor ancak bir faydasini goremedim. SAdece yesil cay icince daha cok faydasi var gozlemledigim kadariyla.elbette herkesin vucudu metobolizmasi farklidir denemekte fayda var.

    Dlk 14 Ağustos 2018 23:34 Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: