Kategoriler

Lavabodan Gelen Koku Nasıl Giderilir?

Lavabo Kokusu Nasıl Giderilir?

Lavabodan gelen kötü kokuların nedeni, susuzluk ve bulaşıklarda kalan yemeklerin yıkama esnasında lavaboya dökülerek gider borusunu tıkamasıy diyebiliriz. Bulaşıkların üzerlerindeki pislikler lavabo giderini ve daha aşağı kısımlara yapışarak bir süre sonra bakteri üretmeye başlar. Bu bakterilerde pis kokuların ortaya çıkmasına ve lavabo kokusunu meydana getirir.

Lavabo Kokusu Nasıl Giderilir?

İlk olarak lavabo kokusu gidermek için önerimiz, lavabonun altındaki giderin S şeklinde olmasıdır. Lavabo S şeklinde iken pis su akar ve gider hiç bir zaman kuru kalmaz. Lavabo S şeklinde olmadığında su direkt olarak akıp, gider susuz kalırsa pis kokuların gelmesi oldukça normaldir.

Lavabo gideriniz dediğimiz gibi S şeklinde ve yine de koku geliyorsa en iyi çözüm kahve telvesidir. Hanımlar olarak hemen hemen her gün kahve keyfimiz vardır.

İçilen kahvelerin telvesini çöpe veya başka bir yere dökmek yerine lavabonuza dökün. Ardından da 1 litre kadar sıcak suyu boşaltın.

Lavabodan gelen kötü kokular azalacak, bunu ara ara uyguladığınızda ise zamanla kötü kokular tamamen ortadan kalkacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: