Kategoriler

Koltuk Altı Beyazlatma için Doğal Yöntemler

Kararan Koltuk Altları

Koltuk Altı Beyazlatma için evde kolayca uygulayabileceğiniz bu yöntemler ile koltuk altı kararmalarını ortadan kaldırabilirsiniz.

Kararan koltuk altı için öneriler arayanlar aşağıda verdiğimiz yöntemleri deneyerek olumlu sonuçlar alabilirler.

Piyasada koltuk altı kararması için birçok ürün bulunuyor. Ama bu ürünlerin hepsi de kimyasal maddeler içeriyor ve ister istemez cildi tahriş edebiliyor. Biz ise sizlere evde uygulayabileceğiniz yöntemler ile kimyasallara bulaşmamanızı öneriyoruz.

Koltuk Altı Beyazlatma

Antibakteriyel ve antiseptik olan bu sebzeler koltuk altı kararması sorununu ortadan kaldıracaktır.

PATATES

Patates ile bu sorunu ortadan kaldırmak çok basit. 1 dilim patatesi kararan bölgeye sürün ve kurumasını bekleyin. Yaklaşık 10 dakika kadar beklemelisiniz. Daha sonra soğuk su yardımıyla durulayın ve ardından havlu ile kurulayın.

Kararan Koltuk Altları

SALATALIK

Salatalık suyunu zerdeçal ve limon ile karıştırın. Kararmış koltuk altınıza sürün ve yarım saat kadar bekletin. Daha sonra suyla durulayıp kurulayın.

VÜCUTTAKİ ÇATLAKLAR NASIL GEÇER? TIKLAYIN.

 LİMON

Koltuk altının kararmasının nedeni cilt hücrelerinin ölmesidir. Limon ise bu ölü hücreleri canlandırmaya yardımcı olur. Limon suyuna biraz yoğurt ve bal ekleyip koltuk altınıza uygulayın. 10-15 dakika sonra ise su ile durulayın ve havluyla kurulayın.

Bu yöntemler ile kısa bir süre sonra kararan bölgelerin beyazladığını farkedeceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: