Kategoriler

Kolay Mini Pasta Tarifi

Kolay Mini Pasta

Yapımı çok basit olan bu mini pasta tarifini çok seveceksiniz. Hiç beklemediğiniz anda misafirlerinizin geleceğini öğrendiniz ve ne yapacağınızı mı bilmiyorsunuz? Hemen şipşak olarak çok kısa bir sürede hazırlayabileceğiniz bu pasta tarifi herkesin beğenisini kazanacaktır.

Kolay Mini Pasta Tarifi için Malzemeler:

  • 3 paket yulaflı bisküvi
  • 1 kutu krem şanti
  • 2 çay bardağı soğuk süt
  • 1 çay bardağı Hindistan cevizi
  • 1 paket damla çikolata

Kolay Mini Pasta Yapımı

Kolay Mini Pasta Tarifi

Önce krem şantiyi hazırlayacağız. 2 poşet krem şantiyi 1 çay bardağı soğuk süt ile iyice çırpıyoruz. İçerisine de 1 çay bardağı Hindistan cevizini ilave edip çırpmaya devam ediyoruz.

Daha sonra yulaflı bisküvileri soğuk süte batırıp çıkartıyoruz ve aralarına hazırladığımız krem şantiden 1 tatlı kaşığı kadar sürüyoruz. 3 tane yulaflı bisküviyi aralarına krem şanti sürerek üst üste diziyoruz.

4. bisküviyi de en üzerine kapatıyoruz ve tüm bisküvileri bu şekilde 4’erli şekilde bitiriyoruz. Daha sonra diğer 2 poşet krem şantiyi de 1 çay bardağı soğuk süt ile çırpıyoruz ve bununla da mini pastalarımızın kenarlarını sıvıyoruz.

Kenarlarını da krem şanti ile kapladığımız pastaları Hindistan cevizine bulayalım. 1 çay bardağı kadar benmari usulü erittiğiöiz damla çikolatalarımızı da pastalarımızın üzerlerine döküp soğutuyoruz.

En son olarakta dilediğimiz gibi pastalarımızı süslüyoruz ve 1 gece kadar buzdolabında bekletip servis yapıyoruz. Bu güzel tarifi için instagram.com/aylinintarifleri ‘ne teşekkür ederiz.

Mini Pasta Tarifi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: