Kategoriler

Kavanoz Kapağı Nasıl Açılır?

Kavanoz Kapağı Nasıl Açılır?

Merhaba sevgili takipçilerimiz. Bugünki pratik bilgiler köşemizde mutfakta işinizi kolaylaştıracak yeni bir bilgi ile tekrar karşınızdayız. Özellikle ev hanımlarının karşı karşıya kaldığı zorlukları gidermek adına bu köşemizi sizler için hazırladık. Umarım faydalı olur ve beğenirsiniz.

Marketten aldığınız cam kavanoz içerisindeki konserve, salça vb. gibi yiyecekleri kullanmak istediniz ve kavanozu açmak için kapağını çevirdiniz. Kapak o kadar sıkı kapatılmıştır ki kapağın yerinden dahi oynamadığını farkettiniz. Bu sinir bozucu durum canınızı sıkmasın.

Kapağı açılmayan kavanozları açmak için tüm gücümüzü kullanırız fakat tüm çabalarımıza rağmen açamayız. ” Kavanoz kapağı nasıl açılır? ” adlı yazımızda sizleri bu dertten kurtaracağız.

Aşağıda belirttiğimiz yöntemler sayesinde kavanoz kapaklarını kolayca açabilecek ve bu sinir bozucu durumla karşı karşıya kalmayacaksınız.

Kavanoz Kapağı Nasıl Açılır?

Sıkışmış Kavanoz Kapağı Nasıl Açılır?

  1. Elinize lastik bulaşık eldivenini geçirin. Bu sayede kavanoz kapağı elinizden kaymayacaktır. Şimdi kavanoz kapağını açmayı deneyiniz. Kapağın kolayca açıldığını göreceksiniz. Bulaşık eldiveni yerine, kavanoz kapağını streç film ile tutarakta kolayca açabilirsiniz.
  2. Oldukça inatçı bir kavanoz kapağı ile karşı karşıyaysanız tahta kaşık yardımıyla kavanozun kenarlarına vurun veya kavanozu ters çevirerek mutfak tezgahına vurup sıkışmış kapağı açmayı deneyin.
  3. Bir kasenin içerisine sıcak su doldurun. Kavanozu da ters bir şekilde (kapağı suya gelecek) 1 dakika kadar suyun içerisinde bekletin. Şimdi kavanoz kapağını kolayca açabilirsiniz.
  4. En son çare olarak ise çatal, bıçak gibi bir alet yardımıyla kavanoz kapağının kenarlarından kanıttırın. Bu yöntem içerideki sıkışan havayı dışarıya çıkartacak ve kapağın kolayca açılmasını sağlayacaktır.

BUZDOLABI TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR? TIKLAYIN.

Yukarıdaki 4 yöntemden birisi kesinlikle işinize yarayacaktır. Marketlerde satılan konserve, reçel, pekmez, bal gibi gıdalar cam kavanozlarda satılmaktadır ve kapaklarını açmakta zorluk çekebiliriz. Sıkışmış kavanoz kapağını açmak anlattığımız yöntemler ile oldukça basittir.

Kolay Gelsin..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: