Crassula Ovata (Para Ağacı, Bereket Bitkisi) - Sosyal Tarif
Sosyal Tarif

Crassula Ovata (Para Ağacı, Bereket Bitkisi)

Crassula Ovata (Para Ağacı, Bereket Bitkisi)

Crassula Ovata Nedir?

Crassula Ovata (bir başka adıyla yeşim bitkisi), Crassulaceae familyasına ait olan bir bitki çeşididir. Feng Shui felsefesine göre crassula ovata bitkisinin şans, para, bolluk ve bereket getirdiğine inanılır. (BU İNANIŞIN KESİNLİKLE BİLİMSEL BİR DAYANAĞI YOKTUR. TOPLUMUMUZDA BATIL İNANÇTIR.) Bu sebeple para ağacı veya bereket bitkisi olarak da anılmaktadır.

Elips şeklinde olan yaprakları gövdesini üzerine karşılıklı olarak dizilir. Özellikle Güney Afrika da bulunan crassula ‘ya dünyanın bir çok yerinde rastlamak mümkündür. Yeşil yaprakları etli ve parlak, pürüzsüz bir yapıya sahiptir. Yaşlandıkça yaprakları daha çok kalınlaşır.

Crassula Bitkisinin (Para Ağacı) Bereket ve Şans Getirmeye Etkisi: Feng Shui’ye göre evinizde crassula bitkisi yetiştiriyorsanız bu bitki size şans, bereket ve bolluk getirmektedir. Eğer bitkinin toprağına bir de bozuk para koyarsanız hane sahibine para ve bereket olarak geri dönecektir. (Feng Shui inanışına göre…)

Sponsorlu Bağlantılar

Şans ve bereket getirmesinin dışında crassula insan vücuduna ve ruhuna pozitif enerji ve denge sağlayan yağlar barındırır. Bereket Bitkisi Crassula Ovata Nasıl Yetiştirilir? Çok sık bakım istemeyen crassula’yı evinizde yetiştiriyorsanız büyük bir saksıya dikmeniz daha hızlı büyümesini sağlar. Ayrıca evin en güneş, aydınlık kısmına koymanız bitkinin daha sağlıklı büyümesini sağlar. Para ağacı çok fazla su isteyen bir bitki değildir. Fazla su verdiğiniz takdirde bitkiniz hızla çürümeye başlayabilir. Sulama zamanını anlamak için toprağına dokunun ve kuruduğunu gördüğünüzde zamanı gelmiş demektir. Kışın ise yalnızca toprağının nemli olmasına çalışın onun dışında çok fazla dokunmayın.

Crassula yaprakları ve gövdesi bitkiyi çoğaltmak amacıyla kullanılabilmektedir. Saksıda kolaylıkla yetiştirilen crassula bitkisi evinize çok farklı bir hava ve enerji sağlamaktadır. Ayrıca bahçenizde de yetiştirilebilir. Para Ağacı bakımı ve özellikleri ile ilgili fikirlerinizi mutlaka yorum yaparak paylaşın.

Sponsorlu Bağlantılar

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Samira dedi ki:

    Mənim evimdə var bu bitkidən.çox qulluq tələb etmir.görünüşü də çox gözəldir.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.